Známy zápasník sa rozhodol ukončiť kariéru: Jeho slová vás chytia za srdce...

Daniel BrunclíkDaniel Brunclík Zdroj: Instagram/Daniel Brunclík

BRATISLAVA - MMA zápasník Daniel Brunclík, ktorý sa predstavil aj na nedávnom Oktagon 26: Štvanice sa rozhodol ukončiť kariéru. Svoje rozhodnutie fanúšikom oznámil po zápase na GCF 64, v ktorom prehral na TKO v prvom kole. Borec, ktorý má vo svojej profi-kariére na konte 15 zápasov bojoval v organizáciách XFN, IAF, ML či Oktagone sa rozhodol po tretej prehre za sebou spraviť dôležité rozhodnutie, ktoré aj patrične fanúšikom vysvetlil.

"Neviem ani kde začať, ale viem ako skončiť. Posledné zápasy vo mne vyhasli pomyselný plamienok, ktorý dával môjmu bojovému srdcu motor a spínal v ringu, alebo v klietke po dobu desiatich rokov, behom ktorých som nazbieral 32 profi-zápasov v stoji a 15 profi-duelov v klietke. Bohužiaľ mi zápasenie už viac berie ako dáva. Prípravu si financujem sám, väčšinou sa ani nezaplatí z honorára, ktorý dostanem, keď človek odpočíta percentá a dane. Nikdy mi to nevadilo. Miloval som to. Preto som išiel ďalej. Stíhal som tréningy po práci, staral som o rodinu, utrhoval som jej od pusy, pretože som jazdil na tréningy. 

No už mi to nestojí za to, aby som sa mordoval v diétach, odvodňoval, hazardoval so zdravým, prichádzal o čas s rodinou, riskoval zranenie a následnú schopnosť sa o ňu postarať. Som rád za celú tu dobu a čas, čo som tomu venoval. Neľutujem to, ale teraz mi to už skutočne viac berie ako dáva. Posledný zápas mi to aj ukázal. V tom zápase som totiž prehral sám so sebou, už to tam proste nie je. Aktuálne mám pred sebou iné priority: Štátnice, rodina, práca.. Budem pomáhať chalanom v príprave, trénovať klientov a kto vie, možno ešte niekedy..." konštatoval Brunclík na instagrame. 

 

Viac o téme: Daniel Brunclík
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy