VIDEO Ani David Strelec prehru neodvrátil: AS Rím proti Spezii splnil rolu favorita

Roger Ibaňéz a David StrelecRoger Ibaňéz a David Strelec Zdroj: SITA/AP/Alfredo Falcone

RÍM - Futbalisti AS Rím vyhrali v pondelkovom dueli 17. kola talianskej Serie A doma nad Speziou 2:0 a v tabuľke sa dostali na 6. miesto o skóre pred Juventus.

K triumfu nasmeroval Rimanov, ktorí prehrali dve predchádzajúce stretnutia, už v 6. minúte presnou hlavičkou anglický obranca Chris Smalling po asistencii krajana Tammyho Abrahama. Na 2:0 zvýšil v 56. minúte brazílsky legionár Roger Ibanez.

V základnej zostave Spezie, ktorá figuruje tesne nad pásmom zostupu na 17. priečke, nastúpil slovenský útočník David Strelec a hral do 53. minúty.