Čo avizoval, to sa aj naplnilo: Kontroverzný tenista sa sťažoval, že mu nie je dobre

Austrálsky tenista Bernard TomicAustrálsky tenista Bernard Tomic Zdroj: Profimedia

MELBOURNE - Austrálsky tenista Bernard Tomic mal po vyradení v kvalifikácii Australian Open skutočne pozitívny test na koronavírus, ako predpovedal. Počas utorkového zápasu v 1. kole s Rusom Romanom Safiullinom sa niekdajší veľký talent sťažoval, že mu nie je dobre. Brazílsky rozhodca dokonca navrhol stávku o večeri, že sa u neho do dvoch dní preukáže nákaza Covidom-19.

"Stále sa cítim dosť biedne. Je mi horšie psychicky ako fyzicky, pretože som mal naozaj veľkú motiváciu sa vrátiť na scénu a ukázať austrálskym fanúšikom, že môžem hrať tak, ako odo mňa očakávajú. Som sklamaný, že mi v tom vírus zabránil," povedal Tomic listom Herald a The Age po tom, čo dostal pozitívny výsledok testu. Už po utorkovom zápase sa na radu lekárov izoloval.

Víťaz štyroch turnajov ATP a bývalý sedemnásty hráč sveta je momentálne v rebríčku až na 257. mieste. "Viem, že sa to nezdá, ale toto je začiatok môjho návratu. Kvôli chorobe som jednoducho nemohol ísť naplno. Aj keď som sa snažil, nemal som silu bojovať. Urobím všetko pre to, aby som sa vrátil na vrchol. Naozaj si vážim podporu všetkých," vyhlásil Tomic, ktorého kariéru poznamenali problémy s disciplínou, životosprávou a spormi s funkcionármi.

Viac o téme: Bernard Tomic Australian Open Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy