Po štyroch medailách z Pekingu to zabalil: Johannes Thingnes Bö chce načerpať nové sily

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö (uprostred) pózuje na pódiu po zisku zlatej medaily v pretekoch s hromadným štartom mužov na 15 km v stredisku Čang-ťia-kchou na ZOH 2022 v Pekingu Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö (uprostred) pózuje na pódiu po zisku zlatej medaily v pretekoch s hromadným štartom mužov na 15 km v stredisku Čang-ťia-kchou na ZOH 2022 v Pekingu Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

OSLO - Štvornásobný zlatý medailista z olympijských hier v Pekingu biatlonista Johannes Thingnes Bö predčasne ukončil sezónu. Dvadsaťosemročný nórsky reprezentant ako dôvod uviedol fyzickú aj psychickú únavu z náročného ročníka.

Bö v Číne získal celkom päť medailí. K triumfom v pretekoch s hromadným štartom, v šprinte, štafete a zmiešanej štafete získal aj bronz vo vytrvalostnej súťaži a bol najúspešnejším účastníkom olympiády.

"Vlaňajší rok bol psychicky aj fyzicky veľmi náročný, celé to navyše umocnili opatrenia proti koronavírusu a príprava na olympiádu," uviedol vo vyhlásení nórskeho zväzu Bö, ktorý príde o preteky v Kontiolahti, Otepää a Osle.

"Nebol priestor na dlhšiu pauzu, tak si ju beriem teraz, aby som bol pripravený a mal motiváciu na ďalšie štyri roky, ktoré vyvrcholia olympijskými hrami v roku 2026," dodal dvanásťnásobný majster sveta.

V priebežnom poradí Svetového pohára je mladší brat šesťnásobného olympijského medailistu Tarjeiho piaty. So ziskom 440 bodov stráca 196 na vedúceho Quentina Fillona Mailleta z Francúzska.

Viac o téme: Johannes Thingnes Bö