VIDEO Rangers zdolali St. Louis, Slováci v drese Dallasu sa do zostavy nezmestili

Hráči New Yorku Rangers oslavujú víťazstvoHráči New Yorku Rangers oslavujú víťazstvo Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Hokejisti Seattlu Kraken zvíťazili v domácom zápase NHL nad Nashville Predators 4:3. Bolo to pre nich prvé víťazstvo po siedmich prehrách a celkovo 17. v nováčikovskej sezóne. Po 56 odohratých zápasoch majú na konte 39 bodov a v tabuľke Západnej konferencie sú na predposlednom 15. mieste. Za nimi je iba Arizona, ktorá však odohrala o tri zápasy menej.

Domáci v zápase prehrávali 0:2, no v 2. tretine strelili v priebehu necelých troch minút tri góly a otočili na 3:2. Na priebežných 3:3 vyrovnal druhým gólom v zápase Matt Duchene. Rozhodujúci gól strelil v 44. minúte Colin Blackwell, ktorý debutoval v NHL práve v drese "predátorov".

"Je zvláštne skórovať proti bývalému tímu. Na to však nemyslím, pretože najdôležitejšie je, že sme konečne vyhrali. Zdolali sme silný tím, lebo sme hrali naozaj dobre. Keď hráme takto, tak je ťažké zdolať nás," citovala Blackwella stránka nhl.com.

Švajčiarsky kapitán "predátorov" Roman Josi zaznamenal dve asistencie, čím prekonal métu 500 bodov v základnej časti NHL. Dosiahol na ňu v 732. zápase, pričom z aktívnych obrancov NHL bol rýchlejší len Erik Karlsson (613 zápasov).

Rangers zabodovali naplno

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili nad St. Louis Blues 5:3. Pre hostí to bola prvá prehra po štyroch víťazstvách, Rangers zabodovali naplno po dvoch prehrách. Na víťazstve domácich sa tromi asistenciami podieľal 24-ročný americký obranca Adam Fox. V 51 zápasoch nazbieral 53 kanadských bodov za 7 gólov a 46 asistencií a v bodovaní obrancov celej súťaže je na druhom mieste za Caleom Makarom z Colorada.

Zápas priniesol viacero zvratov. Rangers viedli od 37. minúty 2:0, no Blues v závere druhej časti strelili v rozmedzí 134 sekúnd tri góly a otočili na 3:2. Záverečná tretina však patrila domácim, ktorí v nej strelili tri góly.

Barclay Goodrow sa snaží Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

Do streleckej listiny sa zapísal aj útočník "jazdcov" Chris Kreider, pre ktorého to bol už 35. gól v sezóne. Na streleckého lídra súťaže, Nemca Leona Draisaitla z Edmontonu, stráca dva góly. Po stretnutí nehovoril o svojej gólovej forme, ale o radosti z víťazstva a výkone brankára Igora Šesťorkina.

"Sú zápasy, keď sa vám hra nedarí, ale k víťazstvu vám napokon pomôže, že máte najlepšieho brankára na svete. Začali sme tvrdo pracovať, hráme jeden pre druhého a intenzívne medzi sebou komunikujeme. To sú dôležité veci a atribúty, na ktorých môžeme stavať," zdôraznil Kreider.

Studenič čaká na premiéru

Hráči Los Angeles Kings viedli na ľade Dallasu 1:0 aj 3:1, ale napriek tomu odišli bez bodov. Dva góly Artura Kalijeva v 2. tretine znamenali náskok 3:1, no Stars ešte do druhej prestávky stihli tromi gólmi otočiť skóre vo svoj prospech na konečných 4:3. V drese Stars nenastúpil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý od 28. januára absentuje pre zranenie v hornej časti tela. Na premiéru v drese Dallasu naďalej čaká útočník Marián Studenič, ktorého klub nedávno získal z New Jersey Devils.

Buffalo zastavilo sériu prehier na čísle šesť, keď zvíťazilo na ľade Toronta Maple Leafs 5:1. Pre "javorové listy" to bola prvá prehra po troch víťazstvách. Duel bol síce na strely takmer vyrovnaný (30:31), no Sabres podržal brankársky veterán Craig Anderson, ktorý inkasoval iba z hokejky švédskeho obrancu Rasmusa Sandina.

NHL - výsledky:

New York Rangers - St. Louis Blues 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Góly: 9. Lafreniere (Fox), 37. Strome (Panarin, Trouba), 48. Nemeth (Strome, Hunt), 52. Kreider (Fox, Panarin), 59. Panarin (Fox) - 38. O´Reilly (Saad, Perron), 39. Barbašev (Kyrou), 40. Perron (O´Reilly, Parayko). Brankári: Šesťorkin - Husso, strely na bránku: 29:32, 16.870 divákov

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 12. Sandin (Bunting, Marner) - 3. Bryson (Cozens, Mittelstadt), 33. Olofsson (Asplund, Dahlin), 39. Thompson (Skinner, Tuch), 47. Skinner, 52. Okposo (Cozens, Pysyk). Brankári: Mrázek - Anderson, strely na bránku: 30:31, 17.122 divákov

Dallas Stars - Los Angeles Kings 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Góly: 41. Glendening (Raffl, Faksa), 35. Robertson (Hintz, Pavelski), 40. Suter (Kiviranta, Peterson), 40. Radulov (Suter, Benn) - 4. Danault (Moore), 29. Kalijev, 34. Kalijev (Durzi, Brown). Brankári: Oettinger - Petersen, strely na bránku: 42:31, 18.046 divákov

Seattle Kraken - Nashville Predators 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Góly: 28. Wennberg (Johansson, Lind), 29. Järnkrok (Eberle, Geekie), 31. Gourde (Blackwell, Dunn), 44. Blackwell (Gourde) - 14. Tomasino (McCarron, Josi), 27. Duchene (Josi, Johansen), 35. Duchene (Tolvanen, Fabbro). Brankári: Driedger - Saros, strely na bránku: 31:22, 17.151 divákov

Viac o téme: New York Rangers St. Louis Blues Dallas Stars Buffalo Sabres Los Angeles Kings Nashville Predators Toronto Maple Leafs Seattle Kraken