VIDEO Černák uspel proti Chárovmu tímu, Detroit vyfasoval hanebný dvojciferný debakel

Hráči Tampy oslavujú gól, v strede je Erik ČernákHráči Tampy oslavujú gól, v strede je Erik Černák Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Súboj slovenských obrancov v zámorskej hokejovej NHL vyznel pre Erika Černáka. Jeho Tampa Bay vyhrala na ľade New Yorku Islanders v zostave so Zdenom Chárom 4:1.

Ruský útočník Jevgenij Malkin sa blysol hetrikom a pridal asistenciu, jeho Pittsburgh aj vďaka tomu rozstrieľal Detroit 11:2.

Islanders po prvej tretine nad Tampou viedli, pri vylúčení Cháru za podrazenie však na začiatku druhej časti vyrovnal Victor Hedman a naštartoval svoj tím k ceste za víťazstvom. Černák odohral v drese hostí 17:42 min s plusovým bodom, jednou strelou na bránku a tromi zblokovanými strelami.

Chára mal minutáž 20:16, zblokoval dve strely súpera. Obaja Slováci raz sedeli na trestnej lavici. Za Islanders nedochytal brankár Iľja Sorokin, pre zranenie v hornej časti tela odstúpil po prostrednej tretine. Tampa zdolala "ostrovanov" po predchádzajúcich troch prehrách. "Sú to s nimi vždy ťažké súboje. Majú skvelý tím s dobrými brankármi, veria si," zložil poklonu súperovi obranca Hedman z Tampy.

Erik Černák (v bielom) Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Hráči New Jersey si poradili doma s Montrealom 3:2 po nájazdoch. Tomáš Tatar proti svojmu bývalému klubu svoj nájazd nepremenil, v siedmej sérii však o výhre jeho tímu rozhodol Bielorus Jegor Šarangovič. Dva góly v riadnom čase strelil za "diablov" Jack Hughes a pridal jeden aj v nájazdoch.

Tatar odohral 12:32 min s jednou strelou na bránku. Jesper Bratt zaznamenal asistenciu a bodoval už v siedmom zápase za sebou. "Nemuselo to ísť až do rozstrelu, ale sme radi za toto víťazstvo. Súper má dobrý tím, skvelú dynamiku, takže sme radi, že sme to zvládli," uviedol Hughes pre nhl.com.

Tučniaci totálne zvalcovali Detroit

Malkin zaznamenal počas kanonády Pittsburghu v súboji s Detroitom svoj 13. hetrik v profiligovej kariére, čo je druhé najvyššie číslo medzi aktívnymi hráčmi. Od začiatku sezóny si liečil operované koleno, do NHL naskočil až v polovici januára. "Každým zápasom sa zlepšuje. Je to generačný talent, ktorý vie sám rozhodovať zápasy," povedal na jeho adresu tréner Mike Sullivan.

"Tučniaci" dosiahli 11 gólov v jednom stretnutí po takmer 30 rokoch, naposledy sa im to podarilo v novembri 1993 proti Philadelphii (11:5). Domáci na ľade jasne dominovali a už po necelej polovici duelu viedli 6:0. Detroitu sa navyše zranil brankár Calvin Pickard, ktorý po štvrtom inkasovanom góle nahradil Alexa Nedeljkovica, ale v tretej tretine musel odstúpiť.

Hokejisti Pittsburghu Penguins sa Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

Minnesota zdolala Colorado 3:2 po predĺžení a pripísala si šieste víťazstvo za sebou. Rozhodol o tom v nadstavení Kevin Fiala, Cam Talbot sa v tíme domácich prezentoval 40 úspešnými zákrokmi. Fiala zúžitkoval prihrávku a strelou bez prípravy z pravej strany prekonal brankára Kuempera. "Skvele to urobil Eriksson Ek, našiel Zuccarella a ten mňa. Bola to pekná akcia," povedal strelec víťazného gólu.

K'Andre Miller priviedol v predĺžení New York Rangers k víťazstvu nad Buffalom 5:4. Frank Vatrano dal dva góly, Alexis Lafreniere si pripísal gól a asistenciu a Rangers dosiahli piatu výhru z uplynulých šiestich domácich vystúpení. "Nebol to náš najlepší výkon, to treba priznať, ale dokázali sme, že máme skvelý kolektív a vieme víťaziť," povedal Miller.

Marner prekonal rekord

John Tavares si pripísal dva presilovkové góly a Mitch Marner prispel tromi asistenciami k triumfu Toronta nad Floridou 5:2. Marner sa stal 15. hráčom klubu, ktorý má na konte 300 asistencií. Tento míľnik dosiahol najrýchlejšie zo všetkých (411 zápasov) a prekonal doterajší rekord Börjeho Salminga (469 zápasov).

Tanner Jeannot rozhodol minútu a 19 sekúnd pred koncom zápasu o triumfe Nashvillu nad Philadelphiou. Dva góly zaznamenal Jakov Trenin, Roman Josi, Mikael Granlund a Alexandre Carrier mali po dve asistencie. "Predátori" sa posunuli o jeden bod pred St. Louis Blues na tretie miesto v Centrálnej divízii, no Blues odohrali o dva zápasy menej.

Mark Scheifele sa gólom 9,7 sekundy pred koncom predĺženia postaral o triumf Winnipegu nad Arizonou 2:1. Scheifele prekonal brankára Vejmelku po tom, ako sa dostal do samostatného nájazdu. "Vejmelka chytal skvele celý zápas, snažil som sa vystreliť presne. Má opačné garde, takže som mieril pod vyrážačku a vyšlo to," uviedol center domácich.

New York Islanders – Tampa Bay Lightning 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 19. Nelson (Pelech) – 22. Hedman (Point, Vasilevskij), 30. Killorn (Cirelli), 50. Colton (Sergačov), 57. Sergačov (Stamkos, Kučerov). Brankári: Sorokin (41. Varlamov) - Vasilevskij, strely na bránku: 24:34, 17.255 divákov.

New York Rangers – Buffalo Sabres 5:4 pp (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. Vatrano (Kreider), 5. Vatrano, 32. Lafreniere (Chytil, Brodzinski), 44. Panarin (Trouba, Copp), 63. Miller (Lafreniere, Copp) – 19. Asplund (Samuelsson, Mittelstadt), 23. Butcher (Krebs, Hinostroza), 27. Okposo (Girgensons, Dahlin), 54. Skinner (Dahlin, Mittelstadt). Brankári: Georgijev - Anderson, strely na bránku: 31:17, 18.006 divákov.

Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 11:2 (2:0, 5:2, 4:0)
Góly: 5. Kapanen (Heinen, Carter), 15. Blueger (Zohorna, Letang), 22. Malkin (Letang, Crosby), 24. Carter (Blueger, Marino), 26. Rust (Crosby, Malkin), 28. Malkin (Rust, Rakell), 40. Crosby (Rodrigues, Guentzel), 43. Heinen (Matheson, Rakell), 46. Malkin (Rust, Letang), 48. Boyle (Ruhwedel, Blueger), 58. Rakell (Zohorna, Marino) – 32. Larkin (Raymond, Vrána), 39. Vrána. Brankári: Jarry - Nedeljkovic (24. - 46. Pickard), strely na bránku: 35:35, 17.842 divákov.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 39. Kaprizov (Hartman, Zuccarello), 55. Hartman (Zuccarello, Dumba), 61. Fiala (Zuccarello, Eriksson Ek) – 47. Kadri (Compher, Toews), 51. Rantanen (Burakovsky, Kadri). Brankári: Talbot - Kuemper, strely na bránku: 29:43, 19.140 divákov.

Nashville Predators – Philadelphia Flyers 5:4 (0:2, 4:2, 1:0)
Góly: 21. Trenin (Josi, Jeannot), 28. Trenin (Granlund, Jeannot), 29. Kunin (Granlund), 39. Forsberg (Carrier, Duchene), 59. Jeannot (Josi, Carrier) – 3. Sanheim (Frost), 18. Farabee (Atkinson, van Riemsdyk), 23. Willman, 40. van Riemsdyk (Konecny, Connauton). Brankári: Saros - Jones, strely na bránku: 36:23, 17.414 divákov.

New Jersey Devils – Montreal Canadiens 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 20. Hughes, 35. Hughes (Bratt, Severson), rozh. náj. Šarangovič – 38. Anderson (Ylönen, Wideman), 60. Pitlick (Dvorak, Caufield). Brankári: Daws - Montembeault, strely na bránku: 32:33, 12.080 divákov.

Toronto Maple Leafs – Florida Panthers 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 1. Rielly (Brodie, Matthews), 26. Tavares (Marner, Rielly), 32. Tavares (Marner, Rielly), 50. Michejev (Marner, Holl), 60. Matthews – 11. Montour (Bennett, Huberdeau), 22. Lomberg (Luostarinen). Brankári: Mrázek - Knight, strely na bránku: 25:36, 18.939 divákov.

Winnipeg Jets – Arizona Coyotes 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 20. Scheifele (Šťastný, Heinola), 65. Scheifele (Wheeler, Morrissey) – 47. Ritchie (Schmaltz, Dineen). Brankári: Hellebuyck - Vejmelka, strely na bránku: 40:29, 13.825 divákov.

Viac o téme: Zdeno Chára Detroit Red Wings New York Islanders Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning Erik Černák