VIDEO Nečakaný šok na Camp Nou: Frankfurt ukončil famóznu šnúru Barcelony a vyradil favorita!

Rafael Santos Borre a jeho gólové oslavyRafael Santos Borre a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Eintrachtu Frankfurt sa prebojovali do semifinále Európskej ligy UEFA. Po domácej remíze 1:1 vo štvrťfinálovej odvete prekvapujúco zvíťazili na pôde FC Barcelona 3:2. Ukončili tak impozantnú sériu Kataláncov, ktorí neprehrali v riadnom hracom čase 23 zápasov. V semifinále nastúpi Eintracht proti West Hamu United, anglický tím triumfoval na štadióne francúzskeho Olympique Lyon 3:0.

Frankfurt sa na Camp Nou ujal vedenia už v 4. minúte, keď Filip Kostič premenil pokutový kop nariadený za faul na Jespera Lindströma v šestnástke. Barcelona mohla vyrovnať po voleji Ronalda Arauja, ktorý Kevin Trapp vytlačil na roh. V 36. minúte sa po oblúčiku Kostiča dostal k lopte Rafael Borre a tvrdou strelou pod brvno prekonal Marca-Andreho ter Stegena - 0:2. V 67. minúte zasadil Barcelone ďalší úder Kostič. Domácim sa v závere už podarilo iba znížiť na 2:3 vďaka Sergiovi Busquetsovi a Memphisovi Depayovi.

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt oslavujú Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Ďalej aj Lipsko a West Ham

Futbalisti RB Lipsko sa stali prvými semifinalistami po víťazstve 2:0 na štadióne Atalanty Bergamo 2:0. O triumfe bundesligistu rozhodol dvoma gólmi Francúz Christopher Nkunku. V 19. minúte sa presadil po krídelnej akcii Rakúšana Konrada Laimera a v závere premenil pokutový kop. V úvodnom zápase sa na nemeckej pôde zrodila remíza 1:1. Semifinálovým súperom Lipska bude Glasgow Rangers alebo Sporting Braga, po výsledku 2:1 v riadnom hracom čase sa v Ibrox Parku predlžovalo.

odvety štvrťfinále EL 2021/2022:

FC Barcelona - Eintracht Frankfurt 2:3 (0:2)
Góly: 90+1. Busquets, 90+10. Depay (z 11 m) - 4. a 67. Kostič (prvý z 11 m), 36. Borre, ČK: 90.+10 N'Dicka (Eintracht) po druhej ŽK/
/prvý zápas: 1:1, postúpil Eintracht/

Olympique Lyon - West Ham United 0:3 (0:2)
Góly: 38. Dawson, 44. Rice, 48. Bowen
/prvý zápas: 1:1, postúpil West Ham/

Atalanta Bergamo - RB Lipsko 0:2 (0:1)
Góly: 19. a 87. Nkunku (druhý z 11 m)
/prvý zápas 1:1, postúpilo Lipsko/

Viac o téme: FC Barcelona Eintracht Frankfurt