VIDEO Tsitsipas obhájil titul v Monte Carle: Vo finále zdolal Djokovičovho premožiteľa

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas bozkáva trofej po výhre nad Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom Grécky tenista Stefanos Tsitsipas bozkáva trofej po výhre nad Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom Zdroj: TASR/AP//Daniel Cole

MONTE CARLO - Grécky tenista Stefanos Tsitsipas obhájil prvenstvo na turnaji Masters 1000 v Monte Carle. Španiela Alejandra Davidovicha Fokinu zdolal v nedeľnom finále 6:3, 7:6 (3). Španiel svoje prvé významné finále v kariére odštartoval dobre. Ako prvý dokázal prelomiť podanie súpera a to v tretej hre.

Tretí nasadený hráč však odpovedal rebrejkom a výhodu na svoju stranu dostal vo ôsmej hre. Druhýkrát v zápase využil hneď prvý brejkbal a následne set úspešne dopodával.Premožiteľ svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča v 2. kole Davidovich mal horší vstup do druhého setu. Súper ho brejkol hneď v prvom geme. Španiel však vyrovnal na 2:2. Obaja súperi si ešte raz vzali podanie a súboj dospel do tajbrejku. Ten ovládol Grék a vyhral ho 7:3.