Obrovská dráma do úplného konca: Slováci na úvod šampionátu zlomili odpor Belgicka!

Na snímke vľavo hráč Belgicka Brooklyn Dubois, vpravo hráč Slovenska Jaroslav RepaNa snímke vľavo hráč Belgicka Brooklyn Dubois, vpravo hráč Slovenska Jaroslav Repa Zdroj: TASR – Roman Hanc

KOŠICE - Slovenskí reprezentanti v malom futbale vstúpili do ME 2022 v Košiciach víťazstvom nad Belgickom 2:0. V sobotnom zápase A-skupiny skórovali Lukáš Janič a Dušan Dzíbela. Domáci nastúpia na ďalší duel v nedeľu o 18.30 h proti Taliansku.

A-skupina:
Slovensko - Belgicko 2:0 (1:0)
Góly: 44. Janič, 50.+1 Dzíbela. ŽK: Mohamadi, Toma (obaja Belg.). Rozhodovali: Ionescu (Rum.), Malinov (Bul.), Popovič, Ljumovič (obaja ČH)

Slovensko: Kapraľ, Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Belgicko: Modenese, Raya Garcia – Dubois, El-Takny, Neupoglu, M. Dubois, Akodad, Toma, Albanese, Debouck, Bah, Dethier, Mohamadi

Slováci mali od úvodu viac z hry a v domácom prostredí sa snažili otvoriť skóre. V 9. minúte nedostal loptu do belgickej bránky Repa, ten istý hráč krátko nato nepotrestal chybu súpera v rozohrávke, ale sľubnú šancu mali aj hostia, keď Toma trafil konštrukciu bránky.

Žrď trafili aj slovenskí hráči, v 29. minúte neuspel Janič. Postupom času pribúdali gólové príležitosti, naďalej boli aktívnejší slovenskí reprezentanti. Gólovej odmeny sa dočkali v 44. minúte. Mikluš po víťaznom súboji s Akodadom pripravil gólovú pozíciu pre Janiča - 1:0. Sľubnú príležitosť vyrovnať mal Neupoglu, ale brankár Kapraľ podržal slovenský tím. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Dzíbela, ktorý po priamom kope využil voľný priestor v defenzíve súpera - 2:0.