VIDEO Šláger gigantov priniesol remízu: Nemci dokázali v Taliansku expresne rýchlo vyrovnať

Thomas Müller a Bryan Cristante počas zápasuThomas Müller a Bryan Cristante počas zápasu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BOLOGNA - Futbalisti Talianska remizovali v sobotnom šlágri Ligy národov s Nemeckom 1:1. Do vedenia ich v 70. minúte poslal Lorenzo Pellegrini, no na jeho presný zásah už o tri minúty dokázal odpovedať Joshua Kimmich. Nemci nezdolali Taliansko prvýkrát od roku 2012.

V dueli mali spočiatku navrch hostia, ktorí si dokázali vytvárať viac šancí a mali taktiež vyššie držanie lopty. Do veľkých šancí prekonať Gianluigiho Donnarummu sa dostali Serge Gnabry či Thomas Müller. Po prestávke však začali byť aktívnejší aj Taliani a v 70. minúte sa točený center od striedajúceho Wilfrieda Gnonta dostal k Lorenzovi Pellegrinimu, ktorý otvoril skóre. Nemci však nečakali s odpoveďou dlho, keď sa v chaose pred bránkou presadil Joshua Kimmich a vyrovnal na konečných 1:1.

Do vedenia v 3. skupine sa dostala Čierna Hora, ktorá si poradila s Bulharskom 2:0. Vo vyloženej šanci najprv nezaváhal Stefan Mugosa a ku koncu stretnutia zužitkoval Marko Vukčevič sólovú akciu Rista Radunoviča, keď dorazil do bránky Mugosovu strelu. Turecko si s Faerskými ostrovmi poradilo jednoznačne 4:0.