Kapitán litovskej reprezentácie sa vracia na Slovensko: Ališauskas posilní Spišskú Novú Ves

Na snímke zľava Nerijus Ališauskas (Bratislava) a Miloš Kelemen (Zvolen) Na snímke zľava Nerijus Ališauskas (Bratislava) a Miloš Kelemen (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Káder hokejistov Spišskej Novej Vsi vystuží litovský obranca Nerijus Ališauskas, ktorý už hral najvyššiu slovenskú súťaž v sezóne 2020/21 za Slovan Bratislava. Tridsaťjedenročný kapitán litovskej reprezentácie strávil uplynulú sezónu vo dvoch kluboch.

Ročník začínal v lotyšskej Rige, odkiaľ následne prestúpil do švédskej tímu Vita Hästen. Do štatistík si pripísal tri body (1+2). "Na trhu sme hľadali komplexného obojsmerného obrancu, ktorý bude spoľahlivý a zodpovedný v defenzíve, ale dokáže aj podporovať útok a byť prospešný v ofenzíve. Nebola to ľahká úloha, keďže komplexných bekov nie je na trhu veľa, a preto je veľmi ťažké ich získať. Som veľmi šťastný, že po dlhých a náročných rokovaniach, ktoré trvali takmer mesiac, sa nám podarilo ´Aliho´ dotiahnuť na Spiš. Ide o rýchleho korčuliara, ktorý má výborné pozičné bránenie a na ľade robí minimum chýb. Rátame s ním ako s lídrom našej defenzívy a veríme, že sa opäť zaradí medzi najlepších obrancov v lige tak, ako tomu bolo v jeho poslednej sezóne na Slovensku," uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč.

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves Nerijus Ališauskas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy