VIDEO Výkon sezóny! Fantastický Ján Volko suverénne vyhral rozbeh na 200 m

Slovenský šprintér Ján Volko víťazí v treťom rozbehu na 200 m na atletických ME v Mníchove Slovenský šprintér Ján Volko víťazí v treťom rozbehu na 200 m na atletických ME v Mníchove Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Slovenský šprintér Ján Volko si bezpečným spôsobom zaistil postup do semifinále na trati 200 m na atletických ME v Mníchove. V treťom rozbehu zvíťazil vo výkone sezóny 20,48.

Volkov čas bol v rozbehoch celkovo tretí najrýchlejší, iba o dve stotiny sekundy slabší ako výkon Taliana Fausta Desalua.

V rozhovore pre Českú televíziu po preteku povedal, že po skvelom výkone na stovke bol trochu unavený: "Priznám sa, trochu som sa po stovke obával tohto vystúpenia. Necítil som, že mám v sebe veľa energie navyše, no evidentne som to zvládol."

Slovenský šprintér však poznamenal, že môže bežať ešte rýchlejšie. "Bol to dobrý beh a myslím si, že tam bolo aj trochu rezervy," povedal krátko po rozbehu, v ktorom si pripísal najlepší sezónny výsledok na tejto vzdialenosti.

Semifinále je na programe už vo štvrtok večer od 20.13 h. Na otázku, ako sa pripraví na rozhodujúci beh, odpovedal jednoducho. "Pôjdem si poriadne oddýchnuť, možno si trochu pospím a počkám, kým príde autobus," poznamenal skromne rodák z Bratislavy.