VIDEO Bez straty kvetinky: Sonego zdolal Bublika a ovládol turnaj v Métach

Lorenzo Sonego víťazom turnaja ATP v MétachLorenzo Sonego víťazom turnaja ATP v Métach Zdroj: Profimedia

MÉTY - Taliansky tenista Lorenzo Sonego porazil vo finále turnaja v Metách Alexandra Bublika z Kazachstanu a získal tretí titul na okruhu ATP. K prvej tohtoročnej trofeji sa turnajom prebojoval bez straty setu, siedmeho nasadeného súpera dnes zdolal 7:6, 6:2.

Dvadsaťsedemročný Sonego v semifinále vyradil v dvoch setoch aj obhajcu titulu Poliaka Huberta Hurkacza.

S Bublikom, ktorý tento rok získal premiérový titul v Montpellier, zvádzal vyrovnanú bitku len v úvodnom sete, ktorý po necelej hodine získal v tie-breaku. V druhom zobral súperovi dvakrát podanie a v závere premenil hneď prvý mečbal.