Liptovské derby nenašlo víťaza, Polievka rozhodol o výhre Bystrice nad Žilinou

Na snímke v popredí sprava Martin Regáli (Ružomberok) a Dávid Filinský (Liptovský Mikuláš) v zápase 14. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský MikulášNa snímke v popredí sprava Martin Regáli (Ružomberok) a Dávid Filinský (Liptovský Mikuláš) v zápase 14. kola futbalovej Fortuna ligy MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

RUŽOMBEROK - Futbalisti MFK Ružomberok a MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom liptovskom derby v 14. kole Fortuna ligy 1:1.

Do vedenia išli hostia v 29. minúte, keď sa presadil Rastislav Václavík. Ružomberčania vyrovnali už tri minúty po zmene strán zásluhou Martina Regáliho. Ružomberčania sú po šiestej remíze na priebežnom 4. mieste tabuľky so ziskom 21 bodov. Liptovský Mikuláš je naďalej posledný s 8 bodmi.

MFK Ružomberok - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1 (0:1)
Góly: 48. Regáli - 29. Václavík. Rozhodovali: Gemzický - Vass, Čajka, ŽK: Mihál, Gerát, Župa, Gaži, 1492 divákov.

Ružomberok: Krajčírik - Fabiš (49. Morong), Maslo, Mojžiš, Madleňák - Chrien, Zsigmund, Luterán (70. Rakyta), Regáli - Bobček (70. Kelemen), Gerec

Liptovský Mikuláš: Sváček - Totka, Filinský, Bedecs, Mihál, Župa (68. Nečas) - Václavík, Gerát, Staš (87. Káčerík) - Gaži (90.+1 Laura), Jendrišek (87. Voško)

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: "Vstup do zápasu bol podľa mojich očakávaní, vytvorili sme si tri dobré príležitosti, žiaľ neboli sme dostatočne efektívni. V závere prvej tretiny zápasu sme urobili individuálne chyby, čo sa týka defenzívy a Václavík pekne skóroval. Potom bolo na našich hráčoch vidieť trochu nervozity, no veril som, že keď cez prestávku hráčov usmerníme, môžeme zápas zvrátiť.

Veľmi dobrý vstup sme mali do druhého polčasu, keď po peknej akcii prišlo vyrovnanie. Myslel som, že to pôjde aj ďalej. Ešte nejakých 15 minút to aj celkom dobre vyzeralo. Musím však povedať, že Liptovský Mikuláš hral veľmi kompaktne a organizovane v obrane. Od 70. min. sme sa dáko do šancí nedostávali a derby sa skončilo remízou."

Jozef Kostelník, tréner L. Mikuláša: "Pre nás je bod z Ružomberka veľmi dobrý, hoci po prvom polčase sme tajne verili, že by sme mohli aj vyhrať. Druhý polčas sme sa ale dostali pod veľký tlak. Už sme nemali toľko síl a neboli sme ani nebezpeční smerom dopredu.

Naopak, v prvej polovici sa nám darilo hrať, to čo sme chceli, byť pevní vzadu a prehusťovať to, veď vieme o kvalite Ružomberka v útočnej fáze. Prečkali sme úvodný tlak a potom sa nám podarilo streliť gól. Na začiatku druhej časti padol vyrovnávajúci gól, no potom sme to ubránili a máme cenný bod."

Trenčania si poradili so Skalicou

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom zápase 14. kola Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:1. Všetky góly padli v druhom polčase.

Domácich poslal do vedenia v 66. minúte Filip Bainovič, na ktorého dvomi gólmi nadviazal Matúš Kmeť. Hostia znížili až v 90. minúte, keď sa presadil Andrej Fábry.

Trenčania sa víťazstvom bodovo vzdialili svojmu súperovi v dolnej polovici tabuľky. Po 14 odohratých zápasoch sú s 18 bodmi na priebežnom 8. mieste. Skaličania prehrali tri zápasy po sebe a na 10. mieste majú 12. bodov.

AS Trenčín - MFK Skalica 3:1 (0:0)
Góly: 66. Bainovič, 69. a 87. Kmeť - 90. Fábry

Trenčín: Kukučka - Yem (88. Mičuda), Pires, Ďuriška, Kozlovský - Hollý (65. Ibrahim), Bainovič, Gajdoš (65. Lavrinčík) - Kmeť, Eynel Soares (88. Demitra) - Kupusovič (85. Emeka)

Skalica: Junas - Čögley, Podhorin, Václav, Černek - Hollý, Nagy (61. Vlasko) - Mihalík (85. Kousal), Potoma (70. Baumgartner), Yao - Haša (70. Fábry)

Bystrica zdolala Žilinu

Futbalisti banskobystrickej Dukly vyhrali v 14. kole Fortuna ligy na Štiavničkách nad MŠK Žilina 2:1 a bodovo sa dotiahli v tabuľke na svojho rivala. Víťazný gól pred viac než tri tisíc divákmi zaznamenal domáci kapitán Róbert Polievka.

Skóre duelu otvoril v siedmej minúte exportnou strelou z vyše dvadsiatich metrov hosťujúci Galčík, keď si pripravil pozíciu na zakončenie a loptu poslal do pravého horného rohu Hruškovej svätyne. Dukla mohla kontrovať hlavičkou Franka, brankár Teplan zasahoval na čiare. Galčík to skúšal z 20 m aj druhýkrát, tentoraz pálil do brvna.

Domáca aktivita slávila úspech v poslednej minúte prvého polčasu. Ujal sa Faškov priamy kop z pravej strany spoza šestnástky, keď loptu nik pred bránkou nezasiahol a tá pekne zapadla k zadnej žrdi. Po zmene strán mali viac šancí Bystričania, ale zachránila ich aj žrď po strele Ďuriša.

Duel napokon rozhodol Polievka, ktorému nevyšla strela z prvej, ale lopta zostala pri ňom a z vnútra pokutového územia ju napokon poslal medzi žrde.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:1 (1:1)
Góly: 45. Faško, 82. Polievka – 7. Galčík. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Straka. ŽK: Willwéber, Záhumenský, Slávik, Š. Rusnák (asistent trénera), Ščasný (tréner), Richtárech, Faško, B. Ľupták – Myslovič, Gidi. Diváci: 3254.

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Richtárech (90+2 Kupčík), B. Ľupták (89. Gašparovič) – Slávik (89. Pišoja), Faško, Záhumenský – Polievka (90+2 Hanes), Franko (61. Rymarenko)

Žilina: Teplan – M. Rusnák (87. Stojchevski), Leitner, Nemčík, Bari – Myslovič, Kopas, Sauer (46. Gidi) – Galčík (66. Kaprálik), Jambor (66. Jibril), D. Ďuriš.

Michal Ščasný, tréner Dukly: "Najprv by som chcel povedať, že z posledných dvoch zápasov sme mali získať štyri body, pretože na konci predchádzajúceho stretnutia doma s Trnavou za stavu 0:1 sa mala pískať tisícpercentná penalta, keď Ristovski fauloval nášho hráča. Rozhodca Smolák stál od tejto situácie päť metrov a nepískal. Napokon sme prehrali vlastným gólom 0:2. Týždeň po tom zápase to už môžem povedať.

Čo sa týka duelu so Žilinou, vedeli sme ako hrá súper, akým systémom sa prezentuje. Chceli sme hostí brániť, aby nemali priestor na rozohrávku na rýchlych a šikovných hráčov vpredu a v strede poľa. Chceli sme eliminovať riešenie situácii v boxe vysokým pressingom, čo sa nám darilo. Hrali sme agresívne a vo vysokom tempe, chalani duel odmakali, za čo by som im chcel poďakovať. Celkovo sme si vytvorili viac šancí a zaslúžene sme vyhrali."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. My sme do zápasu dobre vstúpili do zápasu, viedli sme 1:0. Potom sa striedali príležitosti na oboch stranách. Dobre sme bránili, mali sme solídne zisky lôpt. Mohli sme ísť do rýchlych prechodov do útoku, ale riešili sme tieto situácie zbrklo.

Potom prišla nepresnosť na naše kopačky, dostavili sa i straty lôpt a súper mohol ísť do dobrých možností. Polievka si s takýmito situáciami vedel poradiť. Inkasovaný gól zo štandardky nás na konci polčasu mrzel. Nechcem chodiť okolo horúcej kaše, ale brankár by si mal s takouto strelou poradiť, pokryť zadnú žrď.

V druhom polčase sme prespali jeho začiatok, v celom tom dejstve sme mali asi iba jednu vyloženú šancu, keď sme strieľali do žrde za stavu 1:1. Neodskočili sme na 2:1. Súper potom skvele a skúsene zápas dohral. Tlačil na nás, predčil nás vo viacerých herných činnostiach. Dukla mala vo finále viac šancí a zaslúžene vyhrala.“

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok Fortuna liga MFK Skalica MFK Tatran Liptovský Mikuláš MFK Dukla Banská Bystrica