Real ako nezastaviteľná lokomotíva, víťazná séria sa natiahla už na 19 zápasov

Federico Valverde a Karim Benzema oslavujú gól RealuFederico Valverde a Karim Benzema oslavujú gól Realu Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

ELCHE - Futbalisti Realu Madrid predĺžili svoju sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na 19 zápasov. V stredajšom dueli 10. kola španielskej La Ligy zvíťazili na pôde Elche 3:0, a to ešte ďalšie tri góly im neuznal systém VAR. Naposledy Real prehral ešte v máji na ihrisku mestského rivala Atlética (0:1).

Až na tretí pokus sa podarilo skórovať čerstvému držiteľovi Zlatej lopty Karimovi Benzemovi, jeho prvé dva presné zásahy zo 6. a 61. minúty neplatili pre ofsajd. Brankára Edgara Badiu nakoniec prekonal prízemnou strelou k žrdi, ktorú mu vrátil pätičkou na hranicu šestnástky Rodrygo. Brazílčan bol aj pri záverečnom góle, keď centroval na Marca Asensia. Ten sa presadil oblúčikom.

Domáci si vypracovali niekoľko šancí za stavu 0:1, no súpera podržal brankár Andrij Lunin. Hostia sa ujali vedenia v 11. minúte zásluhou Federica Valverdeho a o 15 minút neskôr VAR neuznal presný zásah Davida Alabu.

Carlos Clerc a Karim Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

"Biely balet" je tak naďalej bez prehry v domácej súťaži, v Elche nadviazal na výhru 3:1 z domáceho El Clasica proti Barcelone. "Bol to veľký zápas, Clasico nás mohlo trochu uspať. Tím mal skvelú formu, bol sústredený a s dobrým pohybom v ofenzíve. Do 70. minúty sa mohlo stať čokoľvek," zhodnotil pre DPA výkon svojho mužstva tréner hostí Carlo Ancelotti.

Na ihrisku sme silní, nemáme žiadne ťažkosti

Madridčania zaznamenali tretie víťazstvo za sebou aj s náhradným brankárom Luninom a tabuľku domácej súťaže vedú s šesťbodovým náskokom pred Barcelonou, ktorá má duel k dobru.

"Na ihrisku sme silní, nemáme žiadne ťažkosti a myslím si, že Thibaut Courtois sa vráti v sobotu. Lunin si počas jeho absencie splnil úlohu, ukázal, že ho dokáže zastúpiť. Má na to, je pripravený, je vrcholový brankár," dodal Ancelotti.

Carlo Ancelotti na lavičke Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Belgičan Courtois získal v pondelok v ankete magazínu France Football prestížnu Jašinovu trofej pre najlepšieho brankára v predošlej sezóne. Mimo diania je od začiatku októbra pre zápal sedacieho nervu, jeho tím nastúpi v sobotu proti Seville.

Real vám nič nedaruje. Ukazuje veľkú kvalitu

"Medzi nami a súperom bol veľký rozdiel, predviedol maximum, čím nám vyjadril rešpekt. Stretnutie bolo pre nás veľmi náročné, mali sme nejaké šance, no Real vám nič nedaruje. Ukazuje veľkú kvalitu," nešetril chválou na adresu súpera domáci tréner Jorge Almiron.

Jeho tím figuruje po 10 kolách na chvoste tabuľky s troma bodmi za remízy 1:1 proti Almerii i Malorce a na pôde Valencie (2:2). Najbližšie sa predstaví v nedeľu na pôde barcelonského Espanyolu.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid La Liga