VIDEO Tatar si otvoril strelecký účet: Šťastný gól na víťazstvo Devils nestačil

Tomáš Tatar oslavuje prvý gól v tejto sezóneTomáš Tatar oslavuje prvý gól v tejto sezóne Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na utorok svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne NHL.

Útočník New Jersey skorigoval v stretnutí proti Washingtonu v 45. minúte na priebežných 2:5, jeho tím napokon podľahol 3:6. V šiestom zápase dosiahol zároveň svoj prvý kanadský bod v sezóne.

Devils prehrali tretíkrát v sezóne a prvýkrát po troch víťazných zápasoch. Tatarova prvá gólová radosť v sezóne prišla po dorážke v predbránkovom priestore. Bol to pre neho 18. bod (8+10) v 23. zápase proti Washingtonu.

Stal sa po Jurajovi Slafkovskom druhým slovenským hokejistom, ktorý skóroval v doterajšom priebehu sezóny. Tatar tým ukončil gólový pôst, ktorý počítajúc aj minulú sezónu trval 11 duelov.

Tridsaťjedenročný krídelník predtým naposledy skóroval v zámorskej profilige 12. apríla proti Arizone. Proti Capitals si pripísal aj dve trestné minúty, keď si od 39. minúty za stavu 1:5 odsedel menší trest za podrazenie.

MacKenzie Blackwood zasahuje pri Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Prezentoval sa aj piatimi strelami na bránku a spoločne s Jackom Hughesom, Jegorom Šarangovičom a Alexandrom Ovečkinom patril k najaktívnejším strelcom. Na ľade strávil v tretej útočnej formácii s Erikom Haulom a Milesom Woodom celkovo 15:56 min.

Hráčov New Jersey mrzela najmä druhá tretina, ktorú prehrali 0:4 a súperovi dovolili odskočiť na 1:5. "Mali by sme si uvedomiť, že ak nebudeme hrať naplno celých 60 minút, tak nebudeme víťaziť. V druhej tretine sme mali problém s pohybom, nešli nám nohy. Súper nás za to potrestal," poznamenal kapitán "diablov" Nico Hischier.

Nadviazal na neho obranca John Marino, ktorý bol rád, ak by jeho tím čo najrýchlejšie napravil prehru s Capitals: "Na 82-zápasovom programe je výborné, že rýchlo príde ďalší zápas. Už zajtra máme proti Detroitu príležitosť vrátiť sa na víťaznú vlnu. V uplynulých troch zápasoch sme hrali naozaj dobre a dobre sme začali aj proti Washingtonu. Druhá tretina však bola veľmi frustrujúca."

Fehérváry si pripísal dve plusky

Fehérváry zaznamenal v drese Washingtonu dva plusové body a na ľade strávil 20:01 min. Nastúpil v druhom obrannom páre s Nickom Jensenom. Vyslal aj dve strely na bránku, rozdal štyri hity a zblokoval jednu strelu súpera.

Do kanadského bodovania sa nezapísal, po 7 zápasoch má na konte jednu asistenciu. Washington, ktorý začal sezónu dvomi prehrami, zvíťazil v štyroch z uplynulých piatich zápasov.

Martin Fejérváry s pukom Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Na víťazstve 6:3 sa presilovkovým gólom na 4:1 podieľal ruský útočník Alexander Ovečkin. Bol to pre neho už 122. víťazný gól v profiligovej kariére a v historickom poradí predbehol na druhom mieste Gordieho Howea. Pred ním je už iba Jaromír Jágr so 135 víťaznými gólmi.

Historický zápis Kessela

O významný historický zápis sa postaral Phil Kessel, útočník Vegas nastúpil proti Torontu (3:1) na svoj 989. zápas bez prerušenia, čím vyrovnal ligový rekord Keitha Yandlea.

Nový rekord môže stanoviť už v noci na stredu, keď jeho tím nastúpi doma proti San Jose. Proti Torontu, za ktoré hral v rokoch 2009 - 2015, si pripísal asistenciu pri úvodnom góle domácich. Po siedmich zápasoch sezóny má bilanciu 0+2.

Zápas medzi Edmontonom Oilers a Pittsburghom Penguins priniesol konfrontáciu hviezdnych kanadských centrov Connora McDavida a Sidneyho Crosbyho. Z nich bodoval iba Crosby, ktorý si pripísal asistenciu, no z víťazstva 6:3 sa tešil domáci McDavid.

Prvou hviezdou duelu sa stal nemecký útočník Leon Draisaitl, ktorý mal bilanciu 1+2. Oilers prehrávali od 22. minúty 1:3 no štyrmi gólmi v prostrednej časti otočili skóre.

Prvé prehry Dallasu a St. Louis

Štvrté víťazstvo za sebou dosiahli hráči Ottawy, Senators si na domácom ľade poradili s Dallasom 4:2. Pre hostí to bola prvá prehra v riadnom hracom čase v sezóne. Stars sú však s 9 bodmi naďalej na prvom mieste Centrálnej divízie.

Posledný tím bez prehry v riadnom hracom čase bol St. Louis. Blues však v zápase na ľade Winnipegu ani raz neskórovali a po troch víťazných zápasoch podľahli 0:4. Brankár Jets Connor Hellebuyck zmaril všetkých 25 striel hostí a dosiahol prvé čisté konto v sezóne.

NHL - výsledky:

New Jersey Devils - Washington 3:6 (1:1, 0:4, 2:1)
Góly: 5. Bastian (Marino, McLeod), 45. TATAR (Hamilton, Wood), 50. Bratt (Marino, Šarangovič) - 11. Dowd (Malenstyn, Hathaway), 30. Hathaway (Jensen, Strome), 31. Sheary, 38. Ovečkin (Carlson, Strome), 38. Jensen (Eller, Protas). Brankári: Blackwood (41. Vaněček) - Lindgren, strely na bránku: 41:22.

Ottawa Senators - Dallas Stars 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 40. Chabot (DeBrincat, Tkachuk), 45. Tkachuk (Stützle, Batherson), 51. Pinto (Motte, Chabot), 52. Brassard - 7. Kiviranta (Lindell), 58. Johnston (Seguin). Brankári: Hellberg - Wedgewood, strely na bránku: 32:31.

Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins 6:3 (1:2, 4:1, 1:0)
Góly: 5. Hyman (Bouchard), 25. Barrie (Draisaitl, Nugent-Hopkins), 36. Kane (Draisaitl), 39. Nugent-Hopkins (Hyman, Kulak), 40. Draisaitl (Kane, Nurse), 57. McLeod (Ryan) - 11. Rakell (Zucker, Carter), 13. Crosby (Rakell, Jarry), 22. Rust (Malkin, Zucker). Brankári: Campbell - Jarry, strely na bránku: 47:35.

Winnipeg Jets - St. Louis Blues 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 31. Scheifele (Morrissey, Appleton), 51. Gagner (Connor, Morrissey), 54. Barron (Lowry, Pionk), 59. Perfetti (Wheeler, Dillon). Brankári: Hellebuyck - Greiss, strely na bránku: 43:25.

Vegas Golden Knights - Toronto Maple Leafs 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. Roy (Smith, Kessel), 41. Stephenson (McNabb, Theodore), 49. Amadio (Hague) - 32. Nylander (Tavares, Robertson). Brankári: Thompson - Samsonov, strely na bránku: 33:23.

Vancouver Canucks - Carolina Hurricanes 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 13. Miller (Horvat, Pettersson), 51. Miller (Myers, Ekman-Larsson) - 7. Svečnikov (Nečas, Burns), 41. Aho (Jarvis, Teräväinen), 42. Fast (Staal, Skjei). Brankári: Demko - Anderson, strely na bránku: 16:39.

Viac o téme: Washington Capitals Tomáš Tatar Phil Kessel New Jersey Devils Martin Fehérváry Vegas Golden Knights