Skvelý Štefan Svitko s ďalším víťazstvom: V Afrike si upevnil celkové vedenie

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: Profimedia

OUAD NAGA - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko zvíťazil v piatkovej 10. etape Africa Eco Race. Jazdec KTM má na čele celkového poradia pred Talianom Mauriziom Gerinim na Husqvarne náskok 53:02 minúty.

Podujatie vyvrcholí nedeľnou 12. etapou s cieľom v senegalskom hlavnom meste Dakar. Svitko bol na 456 kilometrov dlhej trase so štartom aj cieľom v meste Ouad Naga o 7:27 min rýchlejší než Gerini. Tretí skončil ďalší jazdec KTM, Nór Paal Anders Ullevaalseter (+22:14).

Svitko zaznamenal na rely s prívlastkom "skutočného Dakaru" tretiu výhru. Ďalší Slovák Martin Benko (KTM) obsadil v piatok desiatu pozíciu so stratou 1:20:24 hodiny. V celkovom hodnotení si udržal ôsmu priečku.

Africa Eco Race

motocykle - 10. etapa (Ouad Naga - Ouad Naga, 456 km): 1. Štefan SVITKO (SR/KTM) 5:21:11 h, 2. Maurizio Gerini (Tal./Husqvarna) +7:27 min, 3. Paal Anders Ullevaalseter (Nór./KTM) +22:14, ...10. Martin BENKO (SR/KTM) +1:20:24 h

celkové poradie: 1. SVITKO 42:33:51 h, 2. Gerini +53:02 min, 3. Xavier Flick (Fr./Husqvarna) +2:21:58 h, ...8. BENKO +11:51:08

Viac o téme: Štefan Svitko Africa Eco Race