Liptáci prišli o víťazstvo so Zvolenom v závere zápasu, Handlovský hetrikom prelomil mlčanie

Radosť hráčov Zvolena po góleRadosť hráčov Zvolena po góle Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

ZVOLEN - Hokejisti Liptovského Mikuláša siahali v piatkovom 13. kole Tipos extraligy po troch bodoch na ľade Zvolena. Viedli tam totiž 5:4 dve a pol minúty pred koncom riadneho hracieho času, ale inkasovali gól, keď sa domáci presadili v šestici bez brankára a na začiatku predĺženia dokonali aj obrat.

Hokejisti spod Pustého hradu stratili vôbec prvý bod v domácom prostredí, čo ich však príliš nemrzelo. "Mali sme dobre rozohraný zápas. Prvá tretina bola slušná, aj keď sa skončila 3:2. Škoda druhej tretiny, ubránili sme síce oslabenia, ale tie nás trošku pribrzdili a vyviedli z tempa.

Súper napokon otočil duel v tretej tretine, no stále sme verili, že to môžeme aj my otočiť. Podarilo sa to napokon v predĺžení. Chceme čo najviac bodov získať doma, to isté platí aj vonku. Škoda, že to nebolo dnes za tri body, ale aj dva sa rátajú," uviedol asistent trénera Zvolena Andrej Kmeč.

Handlovského hetrik

V drese Liptovského Mikuláša sa prezentoval tromi gólmi útočník Lukáš Handlovský. Zaznamenal najprv svoj prvý presný zásah v sezóne a po ňom pridal i ďalšie dva. Jeho hetrik mal napokon iba jednobodovú príchuť.

"Už to bolo pre mňa varovné, tak dlho gólovo mlčať. Takže som rád, že sa mi podarilo streliť gól a že mi to tam napadalo. Bola výborná robota chlapcov, že mi puky pekne posúvali, a ja som len strieľal alebo tečoval. Klobúk dole, že mi to takto načapovali a umožnili mi sa presadiť," uviedol trojgólový Handlovský a k priebehu duelu ešte dodal:

"Musíme si niektoré situácie viac postrážiť. Tri minúty pred koncom vyhrávame o gól, takúto možnosť si nemôžeme nechať ujsť. Musíme na tom popracovať. Pre nás to vyzerá, akoby sme mali diery v obrane, ale súperi využívajú aj drobné chybičky.

Musíme si dať na určité veci pozor, aby súperi nemali tak veľa šancí. Musíme zbierať body. A čo sa týka predĺženia, v troch na troch je to už vabank."

Chlapci si znovu siahli na dno

Tréner Liptovského Mikuláša Ján Šimko po prehre vo Zvolene v predĺžení svojich zverencov aj pochválil: "Nevyvíjalo sa to pre nás dobre, ale chlapci si znovu siahli na dno. Nemôžem im povedať pol slova. Hrali sme so silným Zvolenom, ofenzívne ladeným mužstvom. Viedli sme pred koncom o gól, siahali sme na tri body, napokon zostávame iba s jedným.

Keď vypršia emócie, tak zo silného Zvolena bude aj bod dobrý. Postupne sa zdvíhame, no potrebujeme u niektorých hráčov stabilnejšiu formu, aby sa nevyskytovali u nich výkonnostné výkyvy."

Viac o téme: HKM Zvolen Lukáš Handlovský MHk 32 Liptovský Mikuláš