VIDEO Kapitán Škriniar priviedol Inter k ďalšej výhre, Lobotkovci natiahli famóznu šnúru!

Milan Škriniar a Stefan de Vrij oslavujú gól InteruMilan Škriniar a Stefan de Vrij oslavujú gól Interu Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

RÍM - Futbalisti SSC Neapol triumfovali v sobotnom stretnutí 12. kola najvyššej talianskej súťaže nad Sassuolom jednoznačne 4:0.

Hetrikom sa zaskvel nigérijský útočník Victor Osimhen, jeden gól pridal Gruzínec Kviča Kvaratšelija. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral v domácom drese do 84. minúty.

Famózna šnúra pokračuje

Neapol dosiahol ôsme ligové víťazstvo v sérii, ktorým si upevnil postavenie na čele tabuľky. Vedie o šesť bodov pred AC Miláno, obhajca titulu má k dobru nedeľný duel na pôde FC Turín. Vo všetkých súťažiach ťahajú "Partenopei" trinásťzápasovú víťaznú šnúru, vrátane predchádzajúcej sezóny sú bez prehry od 24. apríla.

Ani Inter nezaváhal

Inter Miláno zdolal Sampdoriu Janov jasne 3:0 a premožiteľa nenašiel vo štvrtom vystúpení za sebou. V neúplnej tabuľke mu patrí piata priečka s osembodovou stratou na Neapol. Slovenský obranca Milan Škriniar odohral s kapitánskou páskou za domácich proti bývalému klubu celé stretnutie.

Milan Škriniar a Stefan Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Juventus s tretím čistým kontom po sebe

Juventus Turín si pripísal tretie víťazstvo a tretie čisté konto za sebou, keď uspel na ihrisku US Lecce 1:0. Jediný gól strelil v 73. minúte striedajúci Nicolo Fagioli.

Serie A - 12. kolo:

Inter Miláno - Sampdoria Janov 3:0 (2:0)
Góly: 21. De Vrij, 44. Barrella, 73. Correa
/M. Škriniar (Inter) odohral celé stretnutie/

SSC Neapol - Sassuolo Calcio 4:0 (3:0)
Góly: 4., 19. a 77. Osimhen, 36. Kvaratšelija. ČK: 84. Lauriente (Sassuolo) po 2. ŽK