Strašná škoda odfláknutej druhej tretiny: Dvadsiatka mala výhru s Nemcami na dosah

Slovenskí hokejisti sa tešia z góluSlovenskí hokejisti sa tešia z gólu Zdroj: TASR/AP/Jason Franson/The Canadian Press

MONTHEY - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v druhom stretnutí na turnaji štyroch krajín vo Švajčiarsku proti Nemecku 2:3. Posledný duel odohrajú v nedeľu o 11:00 s Nórskom.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 20 rokov – Monthey (Švaj.):
Nemecko – Slovensko 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 27. Veit (Kechter, Krening), 30. Bader (Freis, Krening), 38. Elten (Rossmy, Heigl) – 16. Molnár (Čiernik, Dvorský), 60. L. Nemec (Molnár, Žabka)

SR 20: Andrisík – Groch, Nátny, Žabka, Laurenčík, M. Mešár, Funtek, A. Bartoš, Frídel – Čiernik, Dvorský, Molnár – L. Nemec, Šramaty, Mišiak – Štefančík, Suchý, Šotek – Ondriš, Štetka, Danielčák

hlasy /zdroj HockeySlovakia/:

Ivan Feneš, tréner SR 20: "Zápas bol pre nás veľmi poučný. V prvej tretine sme dominovali a práve v nej sme si zápas prehrali viacerými nevyužitými šancami. Niektorí hráči uverili tomu, že stačí korčuľovať iba jednu tretinu a úplne vypli. V druhom dejstve nás naivné fauly položili na kolená. Dostali sme dva góly v oslabení po zle vyriešených situáciách a konečný výsledok nás extrémne mrzí.

Pozeráme sa však už smerom k MS v Kanade a práve takéto duely nám ukazujú, ktorí hráči majú požadovanú výkonnosť. V zajtrajšom zápase musíme podať určite lepší výkon a hlavne potrebujeme hrať konštantne šesťdesiat minút. Čaká nás krátka regenerácia, ale napriek tomu sa stopercetne pripravíme. V zostave však bude absentovať Dalibor Dvorský, ktorý má už v pondelok klubové povinnosti."

Viac o téme: Slovensko 20 Nemecko 20