VIDEO Ružička po premiérovom góle s pochvalou od tímovej hviezdy: Toto je Adam, akého si želáme!

Slovenský útočník Adam Ružička sa raduje z góluSlovenský útočník Adam Ružička sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

CALGARY - Aj Adam Ružička zažil úspešnú noc v hokejovej NHL. Strelil svoj premiérový gól, pridal asistenciu a pomohol Calgary zastaviť dlhú sériu prehier.

Ružička dosiahol oba body už v prvej tretine. V 4. minúte jeho bekhendovú strelu od pravého mantinelu usmernil do bránky jemným tečom Elias Lindholm a gól pôvodne pripísali slovenskému útočníkovi. Ten sa však presného zásahu dočkal až v 18. minúte, keď mu po rýchlom protiútoku parádne naservíroval pred bránku prihrávku Lindholm - 2:1.

Hoci je Ružička center, tréner Daryl Sutter ho pri absencii zraneného Jonathana Huberdeau zaradil na krídlo prvej formácie k centrovi Eliasovi Lindholmovi a Tylerovi Toffolimu. Dvadsaťtriročný Slovák odohral dobré zápasy aj proti New Jersey (0+1) a Bostonu, teraz kvalitný výkon podčiarkol aj bodmi.

"Nebolo ťažké zapadnúť do ich formácie, hrá sa s nimi perfektne. Snažím sa len robiť si svoju prácu a tvrdo makať," povedal Ružička podľa webu theathletic.com.

Je mu jedno, kde hrá

Fakt, že ako center nastupuje na krídle nerieši. "Mne je jedno kde hrám. Chcem byť v zostave a pomôcť tímu. Celý život som hral centra, ale keď je šanca hrať na krídle, tak budem hrať na krídle," dodal Ružička.

Pochvala od najlepšieho hráča

Prítomnosť mladého Slováka v prvej formácii si pochvaľuje aj Lindholm. "Je veľmi šikovný a vďaka veľkému telu aj dôrazný. Má šancu hrať veľa minút a nazbierať veľa bodov. Toto je Adam akého si želáme," povedal Lindholm.

Sutter na výkon Ružičku na tlačovej konferencii mal takisto len pozitívne slová. "Zapadol dobre. Som rád, že Lindy (pozn. Lindholm) je spokojný s kým hrá v útoku. Je to náš najlepší hráč a nemôžeme s ním experimentovať," povedal tréner Flames.

Viac o téme: Elias Lindholm Adam Ružička
  • Zdroj: TASR, športky