Nelly Kordová sa dostala na vrchol: Po víťaznom turnaji je opäť svetová jednotka

Olympijská víťazka z Tokia Nelly KordováOlympijská víťazka z Tokia Nelly Kordová Zdroj: SITA/AP/Phelan M. Ebenhack

BELLEAIR - Olympijská víťazka z Tokia Nelly Kordová obhájila vlaňajšie prvenstvo na golfovom turnaji v Belleair na Floride a po zisku ôsmeho titulu na okruhu LPGA je opäť svetovou jednotkou.

Pre americkú hráčku českého pôvodu to bol prvý triumf od jarných problémov s krvnou zrazeninou v paži, s ktorou musela ísť na operáciu. Naposledy vyhrala vlani práve v Belleair.

Dcéra bývalého českého tenistu Petra Kordu v nedeľu zahrala svoje najlepšie kolo v súťaži na 64 rán, šesť pod par, a zvíťazila o jeden úder pred krajankou Lexi Thompsonovou. Výhrou zarobila 300.000 dolárov.

Vrátiť sa takto je vážne skvelé

"Úprimne, bol to dosť náročný rok. Samé hore a dole. V Arkansase a Dallase som neprešla cutom, ale nezložila som zbrane, tvrdo makala počas pár týždňov voľna a vrátiť sa takto je vážne skvelé," uviedla dvadsaťštyriročná Kordová, ktorej neuškodilo ani bogey na poslednej jamke.

Turnaj bol skrátený na tri kolá po tom, ako sa vo štvrtok nemohlo hrať kvôli tropickej búrke.

Viac o téme: Nelly Kordová