Slovenská konfrontácia dopadla lepšie pre Fehérváryho, Tatar si pripísal piaty gól v sezóne

Slovenský obranca Washingtonu Martin FehévárySlovenský obranca Washingtonu Martin Fehéváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil pri víťazstve New Jersey na ľade Buffala 3:1 svoj piaty gól v tejto sezóne NHL. Tridsaťjedenročný útočník odohral 17:33 minúty, zaznamenal tri strely a pripísal si aj plusový bod.

Tatar odohral 21 zápasov a získal v nich 13 kanadských bodov (5+8). Darí sa aj "diablom", ktorí triumfovali v sedemnástom stretnutí v 21. zápase sezóny a držia sa na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský v tretej tretine duelu na ľade Chicaga Blackhawks opustil klzisko po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom. Osemnásťročný krídelník sa však vrátil na striedačku hostí, z ktorej sledoval nájazdy.

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Tréner Martin St. Louis podľa zámorského novinára Erica Engelsa povedal po zápase na adresu Slováka, že by mal byť v poriadku. Kanaďan trafil lakťom Slafkovského, ktorý tak odohral v stretnutí 7:53 minút a Canadiens triumfovali 3:2 po nájazdoch, vďaka Kirbymu Dachovi. Zatiaľ nie sú bližšie informácie o zdravotnom stave 18-ročného Slováka, ale Canadiens majú pred ďalším duelom tri dni voľna.

Vo Washingtone proti sebe hrali dvaja Slováci, úspešnejší bol obranca Martin Fehérváry v drese domácich. Odohral vyše 18 minút, zaznamenal jednu strelu, jednu plusku, päť bodyčekov a dve minúty strávil aj na trestnej lavici za hákovanie.

Capitals zdolali Calgary Flames 3:0 a zaznamenali len druhý zápas v NHL, v ktorom nedostali proti "plameňom" gól. Za hostí nastúpil Adam Ružička a za takmer 13 a pol minúty sa prezentoval dvoma strelami.

Ružička preradený do štvrtej formácie

Dvadsaťtriročný útočník síce zápas začal v prvom útoku s Eliasom Lindholmom a Tylerom Toffolim, no tréner Darryl Sutter ho v stretnutí preradil do štvrtej formácie. "Nebol dostatočne dôrazný. Je to aj zistenie, že po troch alebo štyroch zápasoch začne vaša hra upadať, no s tým treba pri mladých hráčoch stále počítať," povedal kouč Sutter na pozápasovej tlačovej konferencii.

Slovenský hokejista Pavol Regenda odohral 9:50 minút v drese Anaheimu Ducks pri prehre s Ottawou Senators 1:5. Dvadsaťdvaročný útočník zaznamenal dve strely na bránu a na 57 sekúnd sa predstavil na ľade aj počas presilovej hry.

Slovenský hokejista Pavol Regenda Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Slovák v doterajších 12 zápasoch získal 3 body (1+2). "Káčeri" nazbierali zo všetkých tímov v NHL najmenej bodov (13) a v tom ročníku vyhrali len jeden zápas v riadnom hracom čase.

Tampa si v zostave s Erikom Černákom poradila doma so St. Louis 5:2 aj vďaka dvojici trojbodových hráčov Nikita Kučerov (0+3) a Brayden Point (2+1). Slovenský obranca absolvoval v drese "bleskov" 19:26 min, nazbieral dve plusky, odpykal si jeden menší trest. Okrem toho rozdal šesť hitov a pripísal si jednu strelu.

Viac o téme: Tomáš Tatar Erik Černák Martin Fehérváry Adam Ružička Pavol Regenda Juraj Slafkovský