VIDEO Ružička zažil hviezdnu noc a je najproduktívnejším Slovákom v histórii Flames: Skvelý pocit

Adam Ružička oslavuje svoj gólAdam Ružička oslavuje svoj gól Zdroj: Profimedia

NEW YORK - V piatkovom programe zámorskej NHL sa predstavilo všetkých sedem slovenských hokejistov, ktorí figurujú na súpiskách tímov profiligy.

Spolu zaznamenali päť kanadských bodov. Najviac sa darilo útočníkovi Calgary Adamovi Ružičkovi, ktorý prispel gólom a dvomi asistenciami k víťazstvu Flames nad Washingtonom 5:2.

Dvadsaťtriročný Ružička asistoval pri prvých dvoch góloch a potom sám zvýšil na 3:1. Jeho gól bol napokon víťazný.

Slovenského útočníka v úvode sezóny tréner Darryl Sutter vypúšťal zo zostavy, ale keď mu dal šancu, chopil sa jej. V 14 dueloch nazbieral 13 bodov (6+7), pritom desať z prvých jedenástich zápasov sledoval svojich spoluhráčov len z tribúny.

"Je to skvelý pocit. Chceme pravidelne hrať, byť v zostave v každom zápase a pomáhať bodmi k víťazstvám. To sa teraz deje a som šťastný, že som toho súčasťou," povedal Ružička pre cbc.ca.

Vďaka trom bodom sa Ružička stal najproduktívnejším Slovákom v histórii Flames. V 44 zápasoch v drese Calgary nazbieral 24 bodov (11+14) a stal sa najproduktívnejším slovenským hokejistom v drese Flames, keď prekonal zápis Ronalda Petrovického (21 bodov, 9+12 v 107 zápasoch).

Fehérváry zápas nedohral

Zlé spomienky na zápas v Calgary bude mať Ružičkov kamarát a spoluhráč z mládežníckych kategórii Martin Fehérváry. Obranca Capitals nedohral zápas pre zranenie hornej časti tela. Po hite Milana Lucica v druhej tretine si Fehérváry držal ľavú ruku, okamžite zamieril do šatne a už sa na ľad nevrátil.

Podľa The Athletic opustil Fehérváry šatňu s popruhom na ľavej ruke, čo signalizuje pravdepodobne problémy s ramenom. "Marty odvádza vzadu skvelú prácu, jeho strata bola pre nás citeľná," povedal pre nhl.com útočník Capitals T.J. Oshie.

Regenda dostal šancu, Slafkovský asistoval

Po troch zápasoch na tribúne dostal šancu Pavol Regenda. Útočník Anaheimu sa v NHL predstavil prvýkrát od 25. novembra. Na ľade Minnesoty nebodoval, ale v prvej tretine zaujal peknou akciou, keď “povodil” najväčšiu hviezdu Wild Kiriila Kaprizova, pripravil ideálnu pozíciu pre Dmitrija Kulikova, ale ruský obranca v koncovke zlyhal.

Regenda vo svojom 13. zápase v NHL (1+2) odohral necelých 10 minút. Slovenský krídelník dostal šancu po zranení Isaca Lundeströma.

Hokejisti Montrealu Canadiens oslavujú Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Jason Franson/The Canadian Press

Siedmy bod vo svojom 19. zápase v profilige (4+3) zaznamenal Juraj Slafkovský. Útočník Montrealu si v kanadskom derby na ľade Edmontonu pripísal asistenciu, keď v presilovke o dvoch hráčov nahral na gól Arberovi Xhekajovi a ten vyrovnal na 3:3. Montreal napokon prehral 3:5.

Bodoval aj Černák

Bodoval aj Erik Černák, ktorý asistoval v druhom zápase za sebou. Obranca Tampy Bay sa podieľal na góle Vladislava Namestnikova, Lightning napokon vyhrali v Toronte 4:3 po predĺžení.

Černák bol s časom 19:45 tretí najvyťažovanejší hráč tímu, zaznamenal tretiu asistenciu v sezóne a prezentoval sa piatimi hitmi.

Na snímke vpravo slovenský Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Mark Humphrey

Z víťazstva sa tešil aj Tomáš Tatar a “diabli” z New Jersey natiahli úspešnú sériu na klziskách súperov na 11 zápasov. Devils vyhrali vo Philadelphii 3:2, Tatar zaznamenal jednu strelu. Skúsený slovenský útočník má 17 plusových bodov a v tejto štatistike sa delí o štvrté miesto v NHL.

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, jeho New York Rangers prehral s Chicagom 2:5. Slovenský brankár inkasoval štyri góly z 20 striel a mal 80,0% úspešnosť zásahov.

Viac o téme: Washington Capitals Calgary Flames Adam Ružička