VIDEO Zákerný krosček do hlavy nezostal bez povšimnutia: Jeff Skinner si odpyká dištanc

Hokejista Buffala Sabres Jeff Skinner sa teší so spoluhráčmi po strelení góluHokejista Buffala Sabres Jeff Skinner sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/ Jeffrey T. Barnes

NEW YORK - Kanadský hokejista Jeff Skinner z Buffala Sabres dostal od oddelenia pre hráčsku bezpečnosť NHL trojzápasový dištanc. Vyslúžil si ho za nedovolený krosček do hlavy Jakea Guentzela v piatkovom zápase s Pittsburghom Penguins (3:4 pp).

Skinner a Guentzel sa v tretej tretine dostali do vzájomnej potýčky. Obaja sa niekoľkokrát sekli, následne útočník Buffala dvakrát krosčekoval súpera, pričom druhým krosčekom trafil jeho tvár tesne pod prilbou.

Súpera zasiahol zámerne

Guentzel dostal od rozhodcov dvojminútový trest za seknutie, Skinner inkasoval 2 min + vyšší 5-minútový trest a desaťminútový osobný trest. Podľa oddelenia pre hráčsku bezpečnosť si krídelník Sabres počínal agresívne a protivníka zasiahol zámerne. Počas trojzápasového trestu mu strhnú z platu 145.945 dolárov, informovala agentúra AP.

Tridsaťročný Skinner si odpyká svoj druhý dištanc počas profiligovej kariéry. V roku 2012 inkasoval ešte v drese Caroliny dvojzápasovú stopku za kopnutie spodnou časťou korčule do Scotta Nichola zo St. Louis.

Viac o téme: Jeff Skinner Jake Guentzela