VIDEO Na slovenské pomery poriadna mastenica: Američan v bitke schytal nakladačku

Zľava Richard Ondrušek (Nové Zámky), Václav Stupka (Zvolen), Mike Lee (Nové Zámky) a brankár Pavel Kantor (Nové Zámky)Zľava Richard Ondrušek (Nové Zámky), Václav Stupka (Zvolen), Mike Lee (Nové Zámky) a brankár Pavel Kantor (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN – Hokejisti Zvolena sa po nedeľnej výhre nad tretími Novými Zámkami 6:3 prepracovali na priebežné prvé miesto tabuľky Tipos extraligy. Základ triumfu položili v tretej tretine, v ktorej duel strhli na svoju stranu gólmi Hraška, Sládka a Huntebrinkera spomedzi kruhov.

Pred reprezentačnou prestávkou zaknihovali už šieste víťazstvo v rade. "Bol to výborný zápas. Hlavne čo sa týka našej hry, jej kontroly a dodržiavania systému.

V druhej tretine nás trošku pribrzdili dva zlepené góly súpera, ale mužstvo išlo jednoznačne za víťazstvom a veci, ktoré sme v zápase ukázali, vrátane sebavedomia, viedli iba k jedinému cieľu zvíťaziť," uviedol po skončení stretnutia asistent trénera Zvolena Andrej Kmeč, pričom pochválil obrancov, ktorí dali až štyri góly.

Prvé dva Hanna, tretí Hraško a štvrtý Sládok. "Nestáva sa to často, ale snažili sme sa o to, aby sa piati hráči zapájali do útoku a rovnako piati zapájali do obrany. Niekedy to tak vyjde, že obrancovia dostanú puky do dobrého zakončenia. V tomto zápase tieto príležitosti premenili, za čo sme radi," podotkol Kmeč.

Hlavný tréner HC MIKRON Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Zvolenčania vyhrávajú zápasy aj bez siedmich zranených kľúčových hráčov základnej zostavy Haina, Kubku, Zuzina, Sideroffa, Hecla, Šišku a Kašlíka.

"Naša hra je teraz veľmi dobrá, dá sa na to pozerať, ale jednoducho prichádza reprezentačná prestávka, tak to vyšlo. Pre zranených hráčov je však každý deň pauzy, keď sa nehrajú zápasy, dobrou správou," netajil spokojnosť zvolenský asistent trénera.

Bitka po záverečnom klaksóne

Novozámčania vo Zvolene dlho pomýšľali na bodový zisk. V závere pri dvojgólovom manku odvolali brankára, ale duel už nedokázali zdramatizovať.

Bodku za parádnym šlágrom ešte po záverečnom klaksóne spravil "zlý muž" Zvolena Jozef Sládok, ktorý v súboji s americkým súperom Robbym Jacksonom využil svoje telesné parametre a poriadne mu naložil.

Na slovenské pomery poriadna mastenica skončila jasnou dominanciou domáceho hokejistu, ktorý centrovi Nových Zámkov nedal v pästnom súboji najmenšiu šancu.

Kvalitu ocenil aj Čaládi

"Nezačali sme dobre, nehrali sme to, čo sme si povedali. Tak aj vyzerala z našej strany prvá tretina. Mohli sme byť radi, že bolo 0:0.

V druhej tretine sme dostali po chybách dva góly, ale i napriek tomu sme zdramatizovali zápas dobrou hrou v útočnom pásme a dobrými rozhodnutiami.

Tretiu tretinu sme začali slabšie, ale dokázali sme vyrovnať. Potom prišla veľká chyba pri striedaní a súper dal víťazný gól na 4:3. Zvolen zaslúžene vyhral," hodnotil prehru pod Pustým hradom asistent trénera Nových Zámkov Erik Čaládi.

Asistent trénera HC MIKRON Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Ten taktiež vyzdvihol kvalitu tohto duelu: "Zápas bol zaujímavý, priniesol všetko, čo by dobrý hokej mal mať. Od gólu Zvolena na 2:0 to začal byť hokej hore – dole, padli šance, ktoré predtým nepadli. Hráči začali príležitosti premieňať, no my sme dali o tri góly menej, preto sme prehrali."

Viac o téme: HKM Zvolen Jozef Sladok HC Mikron Nové Zámky Robby Jackson
  • Zdroj: TASR, Športky