Zvolen odštartuje nový rok z druhého miesta: Chlapci odviedli kus dobrej roboty, tvrdí tréner

Gólová radosť hráčov ZvolenaGólová radosť hráčov Zvolena Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena podľahli v piatkovom dueli 49. kola Tipos extraligy Popradu 2:3 po predĺžení a v domácom prostredí zaknihovali iba druhú prehru v sezóne.

Prepustili tak zároveň líderskú pozíciu bratislavskému Slovanu. Podtatranci hrali pod Pustým hradom aktívne, dvakrát viedli, ale rozhodlo sa až v predĺžení, v ktorom Zvolenčania nevyužili presilovku a následne pykali po brejku súpera.

"Bol to pre nás ťažký zápas. Vždy sme doťahovali súpera. Tretia tretina bola z našej strany dobrá. Mali sme v nej tlak, šance, nevyužili sme v predĺžení presilovku štyroch proti trom a to rozhodlo o zápase.

Na snímke zľava Jakub Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Súper išiel do prečíslenia a dal víťazný gól, takže popradská výhra je zaslúžená. Súper má výborné mužstvo, v ktorom sú individuality schopné sa presadiť. Popradčania hrajú agresívny hokej, ale bolo to aj o nás, tlaku do bránky bolo z našej strany málo," hodnotil duel zvolenský kouč Peter Oremus, ktorý sa vyjadril aj k situácii v tabuľke na sklonku kalendárneho roka 2022, keď mužstvo z vedúcej pozície zosadil bratislavský Slovan.

Musíme vyhrávať vonku

"Chlapci odviedli kus dobrej roboty v tomto roku v aktuálnej sezóne. Nevyhýbali sa nám totiž zranenia, mali sme dosť zranených hráčov, aj chalani, ktorí za nich nastúpili odviedli kus dobrej práce, preto sa pohybujeme v popredí.

Neberiem to tak, že či sme prví, druhí alebo štvrtí. Bodovo sme v hornej polovici a to je pre mňa dôležité. Teší nás, že sme iba dva domáce zápasy prehrali, no musíme viac vyhrávať vonku."

Eliminovali sme prednosti súpera

Popradčania to na Zvolenčanov vedia. Vyhrali nad nimi už tretíkrát v sezóne, pričom pod Pustým hradom sa to doposiaľ podarilo iba Slovanu.

"Iniciatíva mojich zverencov proti Zvolenu je trochu inde nastavená, no treba aj kus športového šťastia a to nám prialo. Neprialo nám na sto percent, ale aspoň na 75 a odvážame sme si tak dva body," zamyslel sa popradský tréner Peter Mikula, ktorého trochu škrelo, že jeho tím nevyhral nad Zvolenom v piatok večer už v riadnom hracom čase.

Na snímke zľava Patrik Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Prvé dve tretiny boli opatrné. Nebolo tam svižnosti, každý čakal na chybu druhého. Dostali sme sa dvakrát do vedenia, škoda, že sme to neudržali. V závere tretej tretiny sme mali výraznú šancu, mohli sme vyhrať v riadnom hracom čase, ak by sa Kukuča presadil. Spokojní sme však aj s dvoma bodmi, lebo Zvolen má svoju kvalitu.

Eliminovali sme prednosti súpera. Medzihru mali viac pod kontrolou domáci. Škoda toho inkasovaného gólu na 2:2. V predĺžení to bol vabank. Súper premrhal presilovku štyroch na troch a za to potom pykal," dodal kouč Podtatrancov pochádzajúci práve zo Zvolena.

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen Peter Oremus