VIDEO Hanebný debakel Montrealu! Fehérváry po návrate s asistenciou, hetrik Ovečkina

Hokejisti Washingtonu Capitals oslavujú gólHokejisti Washingtonu Capitals oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa po dvanásťzápasovej pauze vrátil do zostavy Washingtonu Capitals a asistenciou sa podieľal na hladkom domácom triumfe nad Montrealom Canadiens 9:2.

Jeho spoluhráč Alexander Ovečkin sa blysol hetrikom, Juraj Slafkovský v drese hostí nebodoval. Tampa Bay v zostave so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolala Arizonu 5:3 a Calgary s útočníkom Adamom Ružičkom si poradilo s Vancouverom 3:2.

Fehérváry vynechal takmer mesiac pre zranenie v hornej časti tela, ktoré utrpel 3. decembra v zápase proti Calgary Flames po tvrdom bodyčeku od Milana Lucica.

Ovečkin zaknihoval 30. hetrik v profilige

Pre Capitals je jeho návrat vzpruhou, keďže tímu bude dlhší čas chýbať skúsený obranca John Carlson. V 27 zápasoch tejto sezóny nazbieral Fehérváry päť bodov za dva góly a tri asistencie. Po návrate odohral 18 minút a nazbieral tri plusové body.

"Na jeho hre ani nebolo vidieť, že tak dlho absentoval," pozitívne zhodnotil jeho výkon kouč domácich Peter Laviolette. Slafkovský nastúpil v drese Canadiens v treťom útoku, na ľade strávil 12:28 min a zaznamenal jednu mínusku a dve strely na bránku. Ovečkin zaknihoval 30. hetrik v profilige a na konte má už celkovo 806 gólov. Montreal prehral piatykrát za sebou, z uplynulých dvoch stretnutí má skóre 4:16.

Point sa postaral o klubový rekord Tampy

Tampa dosiahla tretí triumf za sebou, proti Arizone k tomu svojim 498. gólom v NHL prispel Steven Stamkos. Brayden Point mal rovnako ako Stamkos bilanciu 1+1, Victor Hedman nazbieral tri asistencie. Hostia viedli po siedmich minútach 2:0, no Lightning dokázal skóre otočiť.

"Nemali sme ideálny štart, ale zabojovali sme a podarilo sa nám ukončiť rok víťazstvom," tešil sa Stamkos. Černák odohral 18:22 min s jedným mínusovým bodom, mal tri strely, dva "hity" a odsedel si dve trestné minúty za nedovolené bránenie. Point sa postaral o klubový rekord Tampy, keď skóroval vo ôsmich domácich stretnutiach za sebou.

Druhé víťazstvo za sebou si pripísalo Calgary, víťazný gól i asistenciu zaznamenal v "kanadskom" súboji s Vancouverom obranca Mackenzie Weegar. Bol to jeho 28. presný zásah v NHL, no vôbec prvý v drese Calgary. Domáci viedli už 3:0, Vancouver duel zdramatizoval, no vyrovnať sa mu nepodarilo ani pri hre bez brankára. Ružička odohral za Flames 8:43 min a mal jednu strelu na bránku.

V drese Buffala zažiaril Alex Tuch

Boston prehral s Buffalom 3:4 po predĺžení. V drese hostí zažiaril Alex Tuch, ktorý mal prsty vo všetkých góloch "šablí". Dvakrát skóroval a pripísal si aj dve asistencie. Bruins stále doma neprehrali v riadnom hracom čase, pričom v osemnástich prípadoch zvíťazili a v troch prehrali po predĺžení, resp. po nájazdoch.

Jeden z gólov Bostonu strelil David Pastrňák, ktorý zaznamenal svoj 25. gól v sezóne, za hostí sa presadil okrem Tucha a Dylana Cozensa aj Tage Thompson, bol to už jeho 27. presný zásah v prebiehajúcom ročníku. Boston inkasoval vyrovnávajúci gól iba 97 sekúnd pred treťou sirénou od Dylana Cozensa a Tuch potom v nadstavení rozhodol o jeho prehre.

Columbus si doma poradil s Chicagom 4:1 a ukončil sedemzápasovú sériu prehier. Domáci útočník Gustav Nyquist strelil dva góly, pričom v oboch prípadoch sa presadil v oslabení. "Toto sme naozaj potrebovali, pretože sme ťahali nepriaznivú šnúru. Ísť do nového roka s víťazstvom je dobrý pocit," uviedol Nyquist. Brankár "modrokabátnikov" Joonas Korpisalo si pripísal 26 úspešných zákrokov.

Ani tri góly Forsberga nestačili na triumf proti Vegas

Filip Forsberg z Nashvillu zaknihoval hetrik v zápase s Vegas, ale jeho tím podľahol súperovi 4:5 po predĺžení. Forsberg skompletizoval svoju trojgólovú šou päť sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času, no v extra porcii rozhodol domáci Nicolas Hague.

Jeho spoluhráč Chandler Stephenson dosiahol gól a dve asistencie. "Nášmu útoku sa dnes darilo a vydolovali sme aspoň bod. Škoda, že sme nevyužili dvojgólový náskok z úvodu," hodnotil zápas Forsberg, ktorý dosiahol ôsmy hetrik v NHL a v profilige prekonal 500-bodovú hranicu (234+267).

Po jedenástich dueloch sa do zostavy Colorada vrátil uzdravený útočník Nathan MacKinnon, no "lavíny" nestačili na Toronto (2:6). Michael Bunting dal za hostí dva góly, Auston Matthews si pripísal gól i asistenciu a dostal sa na métu 499 bodov v NHL. "Neboli sme dostatočne dôrazní v defenzíve," hľadal príčiny prehry Jared Bednar, tréner Colorada.

Tri góly v priebehu necelých dvoch minút na začiatku tretej tretiny rozhodli o triumfe Detroitu nad Ottawou 4:2. Hostia nevyužili dvojgólový náskok z prvej tretiny. "Dve strely v druhej časti a 23 celkovo je veľmi málo," hneval sa kouč Ottawy D.J. Smith.

Dallas vyhral štvrtýkrát za sebou

Silvestrovský večer sa vydaril Dallasu, ktorý doma zdolal San Jose 5:2. Gól a dve asistencie zaznamenal Joe Pavelski, prvý zásah v profilige si pripísal švédsky útočník Fredrik Olofsson. Dallas vyhral štvrtýkrát za sebou. Obranca San Jose Erik Karlsson bodoval v 12. stretnutí v sérii a vyrovnal tak klubový rekord.

Obranca Alexander Edler z Los Angeles odohral svoj 1000. zápas v NHL, jeho tím však podľahol doma Philadelphii 2:4. Flyers sa tešili z dvoch víťazstiev za sebou po takmer dvoch mesiacoch, víťazný gól zaznamenal vo vlastnom oslabení v tretej tretine Noah Cates.

Ryan Hartman pomohol dvoma zásahmi k triumfu Minnesoty na ľade St. Louis 5:2, domáci prišli už v prvej tretine pre zranenie o útočníka Vladimira Tarasenka.