Nahnevaná Vlhová si je vedomá, prečo to nevyšlo: Chýba mi a dobré druhé kolo mi nestačí!

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli po 2. koleNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli po 2. kole Zdroj: TASR/Martin Baumann

KRANJSKA GORA - Nedeľňajší obrovský slalom Svetového pohára v podaní Petry Vlhovej sa dosť podobal tomu sobotnému.

Slovenská lyžiarka nepredviedla ideálnu jazdu v prvom kole, na líderku Mikaelu Shiffrinovú stratila 87 stotín sekundy a skončila siedma. V druhom však tak ako v sobotu zajazdila druhý najlepší čas, no vyšlo to na konečnú 4. pozíciu.

Dať dobrý čas v druhom nestačí

"Som trochu nahnevaná, lebo mi chýba to prvé kolo a nestačí, že dám v druhom dobrý čas. Nechcem to rozoberať hlbšie, ale nie som spokojná. To prvé kolo mi nesadlo v tom, ako bolo postavené. Nechcem ísť do hĺbky, jednoducho mi nesadlo, ale viem, kde mám rezervy a budem sa snažiť to odstrániť," uviedla Vlhová po pretekoch.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (30) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Dvadsaťsedemročná lyžiarka si v slovinskom stredisku pripísala na konto 110 bodov za tretie a štvrté miesto: "Víkend hodnotím dobre, vždy to môže byť lepšie, ale aj horšie. Tretie a štvrté miesto je dobré."

Klobúk dole pred Mikaelou

Z triumfu sa tešila Shiffrinová, dosiahla svoje 82. víťazstvo vo SP, ktorým vyrovnala ženský rekord krajanky Lindsey Vonnovej. Zároveň si upevnila vedúce postavenie v celkovom poradí SP. "Hovorila som jej, že je úžasné, čo dosiahla. Klobúk dolu pred ňou," povedala Vlhová.

Tím slovenskej lyžiarky sa ešte v nedeľu presunul do rakúskeho Flachau, kde je v utorok na programe nočný slalom. Na ten sa slovenská reprezentantka teší: "Teším sa, ale potrebujem si oddýchnuť. Zajtra máme voľno, takže som rada, že to nie je hneď na druhý deň. Bude to večer, bude to o to náročnejšie, uvidíme ako to dopadne."

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Kranjska Gora
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy