Titul tento rok neobhája: Betis Sevilla končí v Španielskom pohári po penaltovej dráme

Futbalisti Realu Betis počas penaltového rozstreluFutbalisti Realu Betis počas penaltového rozstrelu Zdroj: SITA/AP/Hussein Malla

SEVILLA - Futbalisti Betisu Sevilla minuloročný triumf v Španielskom pohári neobhája. V stredajšom osemfinále vypadli po penaltovom rozstrele s Osasunou, keď po predĺžení sa skončil duel 2:2.

Obhajca prvenstva neudržal v zápase dvakrát vedenie. Po góle Williama Carvalha zo 62. minúty si vynútil predĺženie v prvej nastavenej minúte riadnej hracej doby David García a keď v 103. minúte Youssouf Sabaly strelil druhý gól Betisu, tri minúty nato vyrovnal Rubén García.

Penaltový rozstrel so sevillským klubom rovnako ako minulý týždeň v semifinále Španielskeho pohára proti Barcelone nevyšiel, prehral ho 2:4 a vypadli. Do štvrťfinále v stredu prešli ligové tímy Atlético Madrid (2:0 nad Levante), Athletic Bilbao (1:0 nad Espaňolom Barcelona) a Valencia (4:0 nad Gijónom).

Favoriti Real Madrid a Barelona hrajú dnes. Ligový majster Real sa stretne s Villarrealom, Barcelona sa predstaví na ihrisku treťoligového celku AD Ceuta.

Viac o téme: Real Betis Osasuna Pamplona