Slovenský hurikán! Zúfalé Španielky nestíhali počítať inkasované góly

Slovenské florbalistkySlovenské florbalistky Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

LIGNANO SABBIADORO - Slovenské florbalové reprezentantky zaznamenali úspešný vstup do kvalifikačného turnaja MS žien v talianskom Lignane Sabbiadoro. V utorkovom zápase 3. skupiny zdolali Španielky vysoko 28:1.

Premiérovými gólmi v ženskej reprezentácii sa prezentovali Daniela Hrabovská, Tamara Dobošová, Dominique Schnetzerová i Sophia Sabolová. Slovenky prekonali svoj rekord v počte strelených gólov v jednom stretnutí.

Ďalším súperom Sloveniek na turnaji budú Estónky v stredu od 13.00 h. Tím Michala Jedličku potom čakajú ešte ďalšie dva zápasy, vo štvrtok o 19.00 proti Švajčiarsku a záverečným duelom bude súboj proti Ukrajine v sobotu o 10.00 h.

Na svetový šampionát (2. – 10. decembra) v Singapure postúpia prvé tri družstvá zo skupiny.

skupina EUR3:

SLOVENSKO - Španielsko 28:1 (11:0, 9:1, 8:0)
Góly: 2. Hrabovská (Lenčešová), 4. Klapitová, 9. Belicová (Chúpeková), 12. Klapitová (Šponiarová), 12. Grossová (Buková), 14. Buková, 14. Chúpeková (Červená), 16. Chúpeková (Belicová), 18. Červená (P. Hudáková), 18. K. Hudáková (Ďuríková), 18. Hrabovská (Grossová), 21. P. Hudáková (Pudišová), 22. Klapitová (Ďuríková), 24. Ďuríková (Šponiarová), 26. Chúpeková (Červená), 29. Klapitová (K. Hudáková), 35. Dobošová, 35. Belicová, 37. Dobošová (Buková), 40. P. Hudáková (Chúpeková), 43. Schnetzerová (Chúpeková), 44. Šponiarová (Hrabovská), 45. Chúpeková (Sabolová), 49. Sabolová (Chúpeková), 50. K. Hudáková (Hrabovská), 50. Dobošová (Grossová), 59. Chúpeková (Červená), 60. K. Hudáková (Hrabovská) - 34. Sarah Noemi Borerová Kropfová (Lidi Gonzalezová Cruzová). Rozhodovali: Crivelli a Rampoldi (obaja Švajč.), 112 divákov.

hlasy po zápase (szfb.sk):

Michal Jedlička, tréner SR: "Zápas hodnotím pozitívne, pretože sme hrali celkom slušne. Mali sme dobrý pohyb a dokázali sme streliť veľa gólov. Som spokojný a duel si rozoberieme spoločne, aby sme sa ďalej zlepšovali v hre. Už na prvý pohľad tam bolo veľa vecí, ktoré nechcem vidieť v našom výkone. Nemali sme vopred cieľ, koľko chceme streliť gólov.

Dievčatám som hovoril nech sa tlačia do bránky a neprehrávali súboje, pretože proti ťažším súperom nám pomôže, keď budeme efektívni. Streliť 28 gólov je perfektné, aj keď radšej by sme si zahrali vyrovnané zápasy.

Na druhej strane, môžeme sa zlepšovať v útoku a s loptičkou. Počas každého zrazu niečo vylepšíme v našej hre a má to zmysel. Zajtrajší súper bude ťažší, ale my k tomu pristúpime rovnako ako proti Španielsku."

Laura Chúpeková, hráčka SR: "Podarilo sa nám nastrieľať dosť gólov, ale naša hra nevyzerala tak ako by sme si ju predstavovali. Musíme sa v ďalších zápasoch zlepšiť. Proti Estónsku to nebude také jednoznačné, pokúsime sa o čo najlepší výsledok."

Viac o téme: Španielsko Slovensko MS vo florbale
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy