VIDEO Lepší výkon než v prvom zápase nestačil: Slováci zhodnotili prehru s Nemcami

Kapitán Slovenska a hokejový obranca Mário Grman v zápase Slovensko - NemeckoKapitán Slovenska a hokejový obranca Mário Grman v zápase Slovensko - Nemecko Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase s Nemeckom 1:3. V košickej Steel aréne skóroval z domácich reprezentantov iba Viliam Čacho. Slováci neodplatili súperovi prehru 2:3 po nájazdoch v stredajšom dueli v Michalovciach.

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay, tréner SR: "Väčšiu časť zápasu sme hrali rýchlo, tvrdo, snažili sme sa eliminovať súpera. Mladí hráči ukázali veľa dobrých momentov. Pozitívnymi stránkami našej hry boli najmä rýchlosť a bojovnosť. Zákrok na Jedličku v závere zápasu bol zbytočný, nebol naň dôvod. Dúfam, že obaja hráči, Maroš aj Daniil Fominych, budú v poriadku. Nemci mali tiež mladý tím, ale ukázali veľkú kvalitu."

Andrej Podkonický, asistent trénera SR: "Myslím si, že prvé dve tretiny boli z našej strany lepšie než v prvom zápase. Je to aj tým, že keď máme veľa nových hráčov v tíme, tak je to vždy ťažšie. Každý z hráčov má vo svojom tíme nejaký systém a kým dostane do krvi ten náš, tak to trvá nejak čas.

V prvom zápase sme pomaly pristupovali k Nemcom, dnes to už bolo lepšie. Vytvorili sme si veľa šancí, ale dali sme iba jeden gól. Fominychove zranenie by nemalo byť vážne, zákrok na Jedličku bol zbytočný. Má niečo s kolenom, ale dúfam, že to nebude nič vážne."

 

 

Mário Grman, obranca, kapitán SR: "Mali sme veľa šancí a myslím si, že keby sme ich premenili, výsledok by bol iný. Prvej a druhej tretine to bol z našej strany dobrý hokej, mrzieť nás môžu najmä dva inkasované góly v tretej tretine.

Myslím si, že to bol odlišný výkon než v prvom zápase. Pre mňa je veľká česť a kapitánske "céčko" znamenalo ešte väčšiu hrdosť. Mal som skvelých asistentov a spoločne sme sa snažili pomôcť mladším spoluhráčom. Nemci boli silní korčuliari a ukázali aj veľkú hravosť s pukom. Chceli sme potešiť divákov víťazstvom, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Ďakujeme im však za podporu a za to, že v oboch zápasoch nás prišli povzbudiť vo vysokom počte."

Eugen Rabčan, brankár SR, reprezentačný debutant: "Atmosféra bola výborná, užil som si ju. Snažil som sa čo najviac pomôcť chlapcom. Každý chce zvíťaziť vo svojom prvom zápase, žiaľ, nepodarilo sa mi to. S trénerom brankárov (Jánom Lašákom, pozn.) si pozrieme môj výkon a rozoberieme si ho. Chcel som spraviť maximum, uvidíme, ako ma ohodnotenia ľudia, ktorí mi dali šancu."

 

Viliam Čacho, útočník SR:

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12
Viac o téme: Nemecko Slovensko Andrej Podkonický Eugen Rabčan
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/František Iván
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy