Barcelona natiahla famóznu šnúru: Pedri s Lewandowskim zariadili ďalšie víťazstvo

Pedri a Robert Lewandowski oslavujú gól BarcelonyPedri a Robert Lewandowski oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom dueli 21. kola španielskej La Ligy na ihrisku Villarrealu 1:0. Jediný gól strelil v 18. minúte Pedri, ktorý sa presadil po priťuknutí od Roberta Lewandowského.

"Barca" natiahla sériu víťazstiev vo všetkých súťažiach na 11 zápasov. V lige vyhrala šiesty duel v rade a upevnila si vedúce postavenie v tabuľke, v ktorej má na druhý Real Madrid už 11-bodový náskok. Obhajca titulu pre povinnosti na MS klubov v Maroku odohrá svoj zápas 21. kola až v stredu. Villarreal po tretej prehre za sebou zostal na ôsmom mieste.

Gólové oslavy hráčov Barcelony Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Depay zariadil triumf Atlética

Štvrtú priečku si poistilo Atlético Madrid, ktoré vydrelo na pôde Celty Vigo víťazstvo 1:0. Rozhodol o ňom gól holandského útočníka Memphisa Depaya z 89. minúty. Hostia hrali od 70. minúty bez vylúčeného obrancu Stefana Saviča, ktorý dostal červenú kartu za pridržanie Harisa Seferoviča rútiaceho sa do šance.

V prvom nedeľnom stretnutí Rayo Vallecano remizovalo na trávniku Getafe 1:1.