VIDEO Kvôli alkoholu a depresiám prišiel takmer o všetko: Dôkaz, že nikdy nie je neskoro

Golfista Chris KirkGolfista Chris Kirk Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

PALM BEACH GARDENS - Po ôsmich rokoch, medzi ktorými prerušil kariéru kvôli depresiám a závislosti od alkoholu, sa golfista Chris Kirk dočkal na PGA Tour víťazstva. V Palm Beach Gardens vyhral Honda Classic v rozstrele s americkým krajanom Ericom Colom.

Tridsaťsedemročný Kirk až do nedele naposledy vyhral na okruhu PGA turnaj Colonial v roku 2015. Na Floride viedol po troch dňoch o dve rany a po záverečnom kole prvenstvo v rozstrele uhájil. Bral to ako bonus k tomu, čím si pred štyrmi rokmi prešiel.

"Bol som fakt veľmi blízko, aby som prišiel o všetko, na čom mi záležalo," povedal golfista, ktorý prerušil kvôli protialkoholickej liečbe kariéru v máji 2019. Za triumf na Honda Classic dostal aj prémiu 1,5 milióna dolárov.

Rovné štyri milióny inkasoval iný Američan Charles Howell na úvodnom turnaji kontroverznej a lukratívnej série LIV Golf v Mexiku. Na ihrisku v Mayakobe zvíťazil so skóre -16 a náskokom štyroch úderov.

Viac o téme: Golf Palm Beach Gardens PGA Tour Chris Kirk