Situácia v druhej lige sa zamotáva: Prešov zachraňoval remízu na ihrisku Petržalky

Momentka zo zápasu Petržalka - PrešovMomentka zo zápasu Petržalka - Prešov Zdroj: FC Petržalka

BRATISLAVA - V nedeľňajšom zápase 19. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže veducí tím Tatran Prešov zachraňoval aspoň bod na ihrisku Petržalky. Jeho náskok na čele pred druhými Košicami sa tak zmenšil už len na tri body.

Hostia z východu Slovenska boli v zápase jasným favoritom a chceli potvrdiť pozíciu lídra súťaže. V zápase boli aktívnejší, vytvárali si tlak, z ktorého pramenil aj prvý gól. Domáci však hrozili z protiútokov a do polčasu sa im skóre podarilo otočiť.

Prvý tím tabuľky sa nevzdal a v druhom polčase pridal opäť na aktivite. Pred viac ako 700 divákmi sa nakoniec Prešovu podarilo v závere vyrovnať a pripísal si do tabuľky aspoň bod za remízu.

V ďalších zápasoch zvíťazil FC ŠTK 1914 Šamorín nad FK Pohronie 4:0 a "béčko" Žiliny si poradilo s Považskou Bystricou.

II. liga - 20. kolo:

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Pohronie 4:0 (2:0)
Góly: 20. Mendes, 24. Záhradník, 84. Bögi, 90. Szabó. Rozhodoval: Choreň, 421 divákov.

FC Petržalka - 1. FC Tatran Prešov 2:2 (2:1)
Góly: 19. Harba, 23. Danek - 11. Karaš, 88. Andrič. Rozhodoval: Marhefka, 763 divákov.

MŠK Žilina B - MŠK Považská Bystrica 3:1 (1:1)
Góly: 6. Addo, 83. Trabalík, 90. Šnajder - 20. Zuziak (z 11 m). Rozhodoval: Parilák, 206 divákov.

Viac o téme: 1. FC Tatran Prešov FC Petržalka
  • Zdroj: TASR, Športky