Boris Valábik komentoval rozhodnutie SZĽH: Konečne slová, ktoré nešíria nenávisť a hnev!

Na snímke gólová radosť hráčov SlovenskaNa snímke gólová radosť hráčov Slovenska Zdroj: TASR/František Iván

BRATISLAVA - Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie rozhodlo, že hráči z KHL nebudú do konca sezóny súčasťou národného tímu.

K tomuto kroku pristúpilo po pondelňajších rozhovoroch s hráčmi pôsobiacimi v nadnárodnej súťaži na začiatku neoficiálneho reprezentačného kempu. Slovenský zväz ľadového hokeja o tom informoval na svojej oficiálnej webovej stránke.

Bývalý hráč a súčasný televízny analytik Boris Valábik vyjadril svoj postoj prostredníctvom sociálnej sieti, pričom rozhodnutie SZĽH označil za pochopiteľné.

"Zo strany hráčov: Lebo vidia, aká je spoločnosť v tejto otázke rozdelená a radšej si zoberú po sezóne voľno ako prispievať k jej polarizácii. Zo strany zväzu: Lebo obvolal hráčov, či vôbec v tejto situácii majú záujem reprezentovať a keď zistil, že nie, vydal toto stanovisko," uviedol Valábik.

Príspevok Borisa Valábika Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/Boris Valábik

V ruskej medzinárodnej súťaži v tejto sezóne pôsobia brankári Patrik Rybár, Július Hudáček a Adam Húska, obrancovia Michal Čajkovský a Christián Jaroš a útočníci Michal Krištof, Tomáš Jurčo a Adam Liška.

Viac o téme: KHL Slovensko Boris Valábik SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy