Tatar prispel k demontáži a po zápase perlil: Prekvapilo ma, že nezrušili aj ten druhý

Útočník New Jersey Devils Tomáš TatarÚtočník New Jersey Devils Tomáš Tatar Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

NEW YORK - Tomáš Tatar strelil svoj osemnásty gól v sezóne a pomohol New Jersey v nočnom zápase v NHL k hladkému víťazstvu nad Columbusom 8:1. Slovenský hokejista skóroval dvakrát, ale jeho prvý gól pre ofsajd neplatil.

Tatar sa na konci ôsmej minúty prvej tretiny tešil z otváracieho zásahu, keď po rýchlej akcii s Nicom Hischierom švihom prekonal Michaela Hutchinsona. Blue Jackets si však vyžiadali trénerskú výzvu a video odhalilo, že Tatar bol na ľavom krídle v tesnom ofsajde.

Druhý gól už platil

Na začiatku druhej tretiny skóroval Tatar znovu a tentokrát už gól platil. V útočnom pásme vyhral pri mantineli súboj s Kiriilom Marčenkom, dostal sa cez Boonea Jennera a zblízka dostal Devils do vedenia 2:0. "Videl som voľný priestor, tak som to využil. Pri prvom góle som si to pokazil sám. Bol som prekvapený, že nezrušili aj ten druhý," vtipkoval Tatar.

Tomáš Tatar sa raduje Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

Tridsaťdvaročný krídelník prežíva vydarenú sezónu. V 79 zápasoch nazbieral 44 gólov za 18 gólov a 26 asistencií, k tomu má 40 plusových bodov. V minulom ročníku, v jeho prvom za Devils, mal bilanciu 15+15, mínus 22 bodov a na rozdiel od tejto sezóny si nezahral v play off.

"Bol dôrazný a dostatočne rýchly. Našiel si priestor na zakončenie a využil ho. Prežíva skvelú sezónu. Jeho výkony sú stabilné celý rok," chválil Tatara spolukomentátor zápasov Devils a bývalý slávny obranca “diablov” Ken Daneyko.

Vydarený večer

Devils strelili osem gólov v jednom zápase prvýkrát od 14. januára 2019, keď zdolali Chicago 8:5. Slovenský krídelník na ľade strávil 14 minút a zaznamenal plusový bod. "Je radosť hrať takéto zápasy, keď vidíte, že sa každému darí a všetky útoky sú produktívne. Bol to vydarený večer," dodal Tatar, ktorého gól bol napokon víťazný.

S bilanciou +/- sa Tatar so 40 pluskami delí o piate miesto v NHL a je stále najlepší spomedzi útočníkov. Do konca základnej časti odohrajú Devils ešte tri zápasy.

Súpermi New Jersey v prvom kole play off budú pravdepodobne hokejisti NY Rangers, kde pôsobí brankár Jaroslav Halák. Skúsený Slovák dostal v nočnom zápase v St. Louis šancu pred jednotkou Igorom Šesťorkinom. Rangers prehrali 2:3 po predĺžení, Halák vo svojom 24. zápase v sezóne zaznamenal 19 zákrokov. Tridsaťsedemročný Halák sa predstavil na ľade bývalého tímu, dres Blues obliekal štyri sezóny (2010-2014).

Prvá bitka Kelemena

Vo svojom jedenástom zápase v kariére absolvoval prvú bitku v NHL Miloš Kelemen. Útočník Arizony sa dostal do stretu s Brandonom Tanevom. Kelemen pri vlastnej bránke zozadu zhodil Taneva, ktorému sa to nepáčilo a strhla sa šarvátka. Obaja hráči dostali tresty na päť minút, Kelemen navyše aj dve minúty za hrubosť. Celkovo tak inkasoval 17 trestných minút.

Miloš Kelemen a Brandon Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

Play off si tento rok nezahrá Washington s obrancom Martinom Fehérvérym. Capitals vôbec nevyšiel záver základnej časti, čo podčiarkla aj prehra 2:6 v Montreale. Fehérváry hral 18 minút a 41 sekúnd, do štatistík mu pribudla mínuska.

V drese Tampy Bay sa neobjavil pre nešpecifikované zranenie obranca Erik Černák. Lightning prehrali na ľade New Yorku Islanders 1:6.

Viac o téme: Tomáš Tatar New Jersey Miloš Kelemen