Neuveriteľná kuriozita v podaní Michaloviec: Je vôbec možné, aby sa také niečo stalo? Je

Stanislav Škorvánek Stanislav Škorvánek Zdroj: SITA/Tomáš Somr

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HC Košice 2:1 po predĺžení.

V sérii hranej na štyri víťazné duely sa ujali vedenia 3:2 a o svojom postupe do finále môžu rozhodnúť v šiestom stretnutí, ktoré je na programe v pondelok v Michalovciach. Víťazný gól strelil v 99. minúte Patriks Zabusovs.

Hokejový zápas začal o 18:00 a súbežne v tom čase nastúpili na svoj duel aj futbalisti MFK Zemplín Michalovce na pôde AS Trenčín v rámci 4. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

Hostia viedli 1:0 aj 2:1, no od 69. minúty hrali bez vylúčeného Marjanoviča. Za stavu 2:2 sa Trenčanom podarilo využiť presilovku, keď v nadstavenom čase skóroval Emeka.

Trenčania však nádejné skóre neudržali, keďže striedajúci Šebeň zahral v pokutovom území rukou a Matúš Marcin vyrovnal z pokutového kopu. A čas gólu na konečných 3:3? 99. minúta. Zhoda náhod, aká sa len tak ľahko nevidí.

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Leskinen (Jääskeläinen, Hovorka) - 9. Buc (Bjalončík, Hammond), 99. Zabusovs (Pereskokov).

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 3:3 (1:1)
Góly: 27. Stojsavljevič, 57. Hollý, 90.+1 Emeka - 6. Jánošík, 51. Peňa, 90.+9 Marcin (11 m).

Viac o téme: HC Košice AS Trenčín MFK Zemplín Michalovce HK Dukla Ingema Michalovce
  • Zdroj: TASR, športky