Vojna Neapolu s vlastnými fanúšikmi: Neuveriteľné, nikdy im to nezabudnem!

Sklamaní hráči SSC, vpravo Stanislav LobotkaSklamaní hráči SSC, vpravo Stanislav Lobotka Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno využili v stredajšom prvom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov domáce prostredie a do odvety na pôde Neapola pôjdu za stavu 1:0 vo svoj prospech.

Ich jediný gól strelil v závere prvého polčasu Ismael Bennacer, no víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie – v záverečnej štvrťhodine hrali domáci v početnej prevahe po vylúčení Andreho Zamba Anguissu. Za hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka.

Neapolčania síce nenašli recept na gól bez svojho zraneného topkanoniera Victora Osimhena do konca zápasu, no stretnutie ustáli lepšie ako nedávny ligový duel s tým istým súperom. Ten prehrali v domácom prostredí 0:4.

Z vylúčenia Anguissu, ktorý videl dve žlté karty v priebehu štyroch minút, chcel vyťažiť viac aj tréner AC Stefano Pioli. "Je to jediná vec, ktorú ľutujeme. Mali sme byť rozvážnejší. Je to škoda, ale súper ukázal veľa. Koniec koncov je to však dobrý výsledok po dobrom výkone, dúfajme, že príde ďalší," citovala Pioliho agentúra AFP.

Gólová oslava Ismaela Bennacera Galéria fotiek (4) Gólová oslava Ismaela Bennacera Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

Aký odkaz asi vyšlete deťom?

Tréner neapolských futbalistov Luciano Spalletti po porážke 0:1 na ihrisku AC Miláno v úvodnom štvrťfinále Ligy majstrov vyjadril nespokojnosť s výrokmi rozhodcu Istvána Kovácsa. Rumunský rozhodca okrem iného v 74. minúte vylúčil stredopoliara hostí André-Franka Zamba Anguissu.

Kouč lídrov Serie A kritizoval aj fanúšikov Neapola za správanie počas nedávneho domáceho ligového debaklu 0:4 s milánskym rivalom.

Anguissa bol v stredu na San Sire dvakrát napomínaný za dva fauly počas štyroch minút a v utorok proti AC nenastúpi rovnako ako kľúčový stopér Kim Min-če, ktorý v Miláne dostal žltú kartu za protesty. Naopak uzdravený kanonier Victor Osimhen už v odvete za Neapol hrať bude.

"Každá absencia je v tejto fáze sezóny zničujúca, ale máme hráčov, ktorí môžu diery zaceliť. Preto sme tam, kde sme. Mužstvu veríme. Sme smutní, že sme prišlo o Anguissu, príde mi to nespravodlivé," povedal Spalletti v televíznom rozhovore.

Luciano Spalletti Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

Spočiatku sa nechcel vyjadrovať k výkonu rozhodcu Kovácsa, ale nakoniec sa neudržal. "Keď sa pozriete, za čo dostal žltú kartu Zielinski a za čo ju nedostal (domáci) Krunič...," poznamenal šesťdesiatštyriročný tréner.

Nechápal, že milánsky Rafael Leao v prvom polčase po zahodenej šanci rozkopal rohovú zástavku a vyviazol bez žltej karty. "Hovoríte o veľkých gestách a o Kimovi. Tak mi povedzte o tej rohovej zástavke? Aký odkaz asi vyšlete deťom, keď v zápale hnevu môžete pokojne zdemolovať veci na ihrisku?" vyhlásil Spaletti.

"Máte to všetko jasne pred sebou. Ani nemusím verdikty rozhodcu komentovať, môžete sa pozrieť sami," dodal.

Nezhody majiteľa s fanúšikmi

Pri otázke na očakávanú atmosféru v domácej štvrťfinálovej odvete sa vrátil k tomu, že fanúšikovia Neapola na začiatku apríla pri ligovom šlágri s AC Miláno na Štadióne Diega Armanda Maradonu vyjadrovali tichým protestom nespokojnosť s vedením klubu na čele s prezidentom Aureliom De Laurentiisom. Ultras ho totižto obviňujú zo snahy dostať ich preč zo štadióna.

"Bolo to neuveriteľné a nikdy im to nezabudnem. Doma sme počuli iba 1000 sláviacich fanúšikov z Milána. Hráči sú citliví a vnímajú atmosféru okolo seba. Ak sa to bude opakovať v odvete, zoberiem sa a odídem domov. Je nepochopiteľné, že sme hrali v takej absurdnej atmosfére. Boli sme rukojemníci," opísal Spalletti obavy pred odvetou, ktorá je na programe v utorok o 21.00 h.

István Kovacs udeľuje červenú Galéria fotiek (4) István Kovacs udeľuje červenú kartu, videl ju hráč Neapola Andre-Frank Zambo Anguissa Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Jeho tím čaká medzitým v domácom prostredí zápas proti Verone v rámci Serie A, v ktorej je Neapol na najlepšej ceste za prvým ligovým titulom od roku 1990. Deväť kôl pred koncom sezóny má pred druhým Laziom Rím náskok 16 bodov.

V prípade postupu medzi najlepšiu štvorku LM čaká víťaza pravdepodobne ďalšie talianske derby – stretne sa s úspešnejším z dvojice Inter Miláno a Benfica Lisabon. Inter bez zraneného slovenského reprezentačného obrancu Milana Škriniara vyhral vo úvodnom štvrťfinálovom stretnutí na pôde portugalského súpera 2:0.

Viac o téme: Aurelio De Laurentiis SSC Neapol AC Miláno Stefano pioli Luciano Spaletti
  • Zdroj: TASR, ČTK