Hlúpe činy si vyžadujú svoje obete: Obťažoval rozhodcov, trest nenechal na seba dlho čakať

Daniel KřetínskýDaniel Křetínský Zdroj: Profimedia

PRAHA - Disciplinárna komisia českej Ligovej futbalovej asociácie potrestala Spartu pokutou 220-tisíc korún za to, že majiteľ klubu Daniel Křetínský v polčasovej prestávke ligového stretnutia s Brnom navštívil kabínu rozhodcov.

Jeden z najbohatších Čechov musí za neoprávnený vstup k rozhodcom zaplatiť 50-tisíc korún, čo je najvyššia možná pokuta pre fyzickú osobu za tento prečin. Komisia rozhodla o trestoch na dnešnom zasadnutí v Prahe.

Sparta porušila povinnosti usporiadateľa tým, že nezamedzila pohybu neoprávnených osôb v priestoroch vyhradených účastníkom zápasu. Maximálna pokuta pre klub v tomto prípade je päť miliónov korún, takto vysoký trest by ale pripadal do úvahy len pri výnimočných excesoch ako nedohratie duelu.

Fyzická osoba po novelizácii disciplinárneho poriadku môže mať zakázanú činnosť vo futbale až na tri mesiace, prípadne dostať pokutu až 50-tisíc korún či povinnosť vykonať futbalovo prospešnú činnosť.

Křetínský v sprievode hlavného usporiadateľa Romana Duška vstúpil do kabíny rozhodcov a chcel vysvetlenie dvoch verdiktov z prvého polčasu zápasu, ktorý sa hral 2. apríla. Sparta v polčase viedla 2:1 a napokon vyhrala 3:1.

Viac o téme: Daniel Křetínský AC Sparta raha