Sebavedomé slová elitnej bežkyne: Verí si aj na neprekonateľný rekord Zátopka

Sifan Hassanová po víťazstve na Londýnskom maratóneSifan Hassanová po víťazstve na Londýnskom maratóne Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

AMSTERDAM - Holandská bežkyňa Sifan Hassanová uvažuje o tom, že sa na budúci rok v Paríži pokúsi napodobniť Emila Zátopka a jeho zlatý hetrik na olympijských hrách v Helsinkách v roku 1952.

Podľa svojho trénera o tom začala hovoriť po nedeľňajšom víťazstve pri maratónskom debute v Londýne, kde napriek ťažkostiam s bedrom a nabratej strate na súperky vyhrala v čase 2:18:33. Kouč Tim Rowberry to povedal denníku Algemeen Dagblad.

Zátopek triumfoval v Helsinkách na tratiach 5000 a 10.000 metrov a v maratóne, čo nikto iný nedokázal. Hassanová sa predvlani v Tokiu pokúšaala o iný unikátny hetrik. Vyhrala päťku i desiatku, na tisícpäťstovke však skončila tretia.

Po nedeľňajšom úspechu 30-ročná rodáčka z Etiópie odmietla, že by sa teraz zamerala iba na maratóny. "To nemôžem. Užila som si maratón aj celú tú cestu. Chcem ich behať, ale chcem pokračovať aj na dráhe. Tu milujem, to sa nezmení. Chcem všetko a chcem byť všade," vyhlásila Hassanová, ktorá drží európske rekordy v rade disciplín vrátane behov na 1500, 5000 a 10.000 metrov.

Viac o téme: OH 2024 Sifan Hassanová Emil Zátopek OH Paríž