Konflikty v tíme vyústili do zásadnej zmeny: Biatlonovú reprezentáciu povedie bývalý majster sveta

Na snímke bývalý francúzsky biatlonista Simon FourcadeNa snímke bývalý francúzsky biatlonista Simon Fourcade Zdroj: TASR/Branislav Račko

PARÍŽ - Biatlonisti Francúzska vstúpia do novej sezóny pod vedením bývalého majstra sveta Simona Fourcadea, ktorý je ich novým trénerom.

Tridsaťdeväťročný starší brat úspešnejšieho Martina ukončil kariéru pred štyrmi rokmi a venoval sa juniorom. Teraz prevezme A-tím. Vystriedal Vincenta Vittoza, ktorý sa vracia k behu na lyžiach a podľa médií mal spory so športovcami.

"Je to pre mňa česť a veľká výzva. Chcem obnoviť dobré vzťahy. Urobím všetko pre to, aby to fungovalo, vrchol sú pre nás olympijské hry 2026," povedal Simon Fourcade, ktorý na MS získal zlato so zmiešanou štafetou v roku 2009. Zo šampionátov má ešte štyri medaily vrátane striebra z Nového Mesta na Morave zo štafety (2013).

Po Martinovi Fourcadeovi teraz kraľuje biatlonistom Nór Johannes Thingnes Bö so svojimi krajanmi, v uplynulom ročníku Svetového pohára bol z Francúzov najlepší ôsmy Quentin Fillon Maillet. Streleckým koučom pri mužskej reprezentácii bude Jean-Pierre Amat, olympijský víťaz z Atlanty 1996.

Viac o téme: Martin Fourcade Francúzsko Simon Fourcade
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy