Slovenská liga mu je už malá: Banská Bystrica prišla o strážcu svätyne

Brankár Banskej Bystrice Jakub Sedláček vyráža pukBrankár Banskej Bystrice Jakub Sedláček vyráža puk Zdroj: TASR/Ján Krošlák

OLOMOUC - Brankár Jakub Sedláček sa stal staronovou posilou hokejistov Olomouca, kam sa vracia po piatich mesiacoch z Banskej Bystrice.

Tridsaťtriročný odchovanec Zlína s bohatými skúsenosťami z KHL vytvorí dvojicu so Slovákom Branislavom Konrádom a nahradí Jána Lukáša, ktorý má namierené do Fínska.

"Jakub už veľmi dobre pozná tunajšie prostredie. A my tiež vieme, čo od neho môžeme očakávať. Okrem brankárskych kvalít má aj skvelý charakter a ja verím, že naša brankárska dvojica bude patriť k najlepším v extralige," povedal klubovému webu generálny manažér Hanákov Erik Fürst.

V uplynulej sezóne odchytal Sedláček za Olomouc štyri zápasy s priemerom 3,24 obdržaného gólu a úspešnosťou 87,18 percenta. V slovenskej extralige mal za Banskú Bystricu v základnej časti v 17 dueloch priemer 2,45 a úspešnosť 92,66. V play off v piatich stretnutiach udržal priemer 2,72 a 90,16 percenta.

Za Olomouc nastúpil v ôsmich zápasoch aj v sezóne 2021/22. V extralige odchytal aj za Zlín, Hradec Králové, pražskú Spartu a Kometu Brno 287 stretnutí s priemerom 2,55, s úspešnosťou 92,01 percenta a udržal 20 čistých kont.

Sedláček má aj dva štarty v reprezentácii. V KHL odchytal 129 stretnutí za Dinamo Riga a Slovan Bratislava. Pôsobil tiež v Bolzane a Villachu v medzinárodnej rakúskej lige.

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica HC Olomouc Jakub Sedláček
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy