Z MS má bronzovú medailu: Banská Bystrica potvrdila príchod bývalého reprezentanta

Na snímke vľavo Branislav Pavúk (Liptovský Mikuláš) počas hokejového zápasu Na snímke vľavo Branislav Pavúk (Liptovský Mikuláš) počas hokejového zápasu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový obranca Branislav Pavúk sa stal hráčom HC ´05 Banská Bystrica. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Pavúk pôsobil v minulej sezóne v MHk 32 Liptovský Mikuláš. V najvyššej slovenskej súťaže má na konte už 244 stretnutí, v ktorých získal 25 kanadských bodov (7+18).

"V Branislavovi prichádza do nášho tímu obranca s dobrou mobilitou, skúsenosťami a pracovitosťou. Verím, že bude pre náš klub platným členom a že zapadne do našej kabíny a aktívneho štýlu hry," povedal Ľuboš Pisár, generálny manažér pre športovú časť.

Dvadsaťsedemročný obranca reprezentoval Slovensko na juniorskom šampionáte v roku 2015, keď mužstvo získalo bronzové medaily.

Pavúk zdôraznil, že bude pre neho cťou obliekať dres Banskej Bystrice: "Po minulej sezóne prebehol kontakt medzi mnou a pánom Pisárom. Následne prebral komunikáciu môj agent až to dospelo k vzájomnej dohode na zmluve. Je to pre mňa nová výzva a zároveň česť hrať za klub, ktorý má takú bohatú históriu akú má Banská Bystrica.

Čo sa týka ambícií pred novou sezónou, fanúšik Banskej Bystrice je zvyknutý na úspešné sezóny a preto verím, že sa nám v novom ročníku podarí s tímom uhrať také výsledky, po ktorých budeme spokojní ako tím, tak aj fanúšikovia. Moje osobné očakávania sú, aby som podal čo najlepší výkon, ktorým môžem dopomôcť k tímovému úspechu."

Klub nedávno informoval aj o angažovaní útočníkov Tomáša Matoušeka a Andreasa Štraucha.

Viac o téme: Slovensko HC ´05 Banská Bystrica Branislav Pavúk
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HC 05 Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy