MS V HOKEJI 2023 Budú stínať hlavy? V Česku vládne sklamanie, Hadamczik žiada vysvetlenie

Na snímke hore tréner hokejistov Česka Kari Jalonen a jeho zverenciNa snímke hore tréner hokejistov Česka Kari Jalonen a jeho zverenci Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Prezident Českého zväzu ľadového hokeja Alois Hadamczik bude žiadať od trénera Kariho Jalonena vysvetlenie neúspechu na tohtoročných MS v Rige a Tampere. Česi vypadli vo štvrtok vo štvrťfinále po prehre s USA 0:3.

Jalonen priviedol minulý rok Čechov k bronzovým medailám, zmluvu má platnú ešte na jeden rok. "Majstrovstvá sveta nám nevyšli. Výkonný výbor bude žiadať trénera o vysvetlenie, prečo chýbala kreativita, odvaha, vôľa a bojovnosť. Na základe odpovede zaujmeme stanovisko," vysvetlil bývalý český tréner, ktorý s reprezentáciou získal striebro a dvakrát bronz.      

Bývalý obranca a člen výkonného výboru ČSLH Jiří Šlégr nenaznačil, že by nevyhnutne muselo prísť k trénerskej výmene. "Z výkonu na šampionáte sme sklamaní, ale netreba hneď stínať hlavy. Je potrebné si všetko rozobrať, urobiť analýzu a potom to riešiť, aby sme sa vydali správnym smerom," povedal podľa portálu sport.cz.  

Viac o téme: Česko Alois Hadamczik Jiří Šlégr Kari Jalonen MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy