Nepríjemnosti pre Bénesa a celý Hamburg: Takto sa o Bundesligu nebojuje

Sklamaní hráči Hamburgu po prehre v prvom zápase baráže o BundesliguSklamaní hráči Hamburgu po prehre v prvom zápase baráže o Bundesligu Zdroj: SITA/AP/Tom Weller/dpa

STUTTGART - Futbalisti Stuttgartu porazili v úvodnom barážovom stretnutí o účasť v bundeslige 3:0 Hamburg a výrazne nakročili k zotrvaniu v najvyššej súťaži. Odveta dvojzápasu medzi bývalými nemeckými majstrami sa hrá v pondelok v Hamburgu.

Šestnásty tím bundesligovej tabuľky Stuttgart mal pred 47.500 divákmi na vypredanom štadióne skvelý úvod, už po 44 sekundách strelil prvý gól Konstantinos Mavropanos.

Dvakrát potom domáci udreli aj v úvode druhej polovice - hamburský rodák a odchovanec Josha Vagnoman v 51. min zvýšil a o tri minúty nato stanovil konečné skóre Serhou Guirassy, ktorý v prvom polčase nepremenil penaltu.

Gólová radosť hráčov Stuttgartu Galéria fotiek (4) Gólová radosť hráčov Stuttgartu v prvom zápase baráže o Bundesligu Zdroj: SITA/AP/Tom Weller/dpa

Šanca tretieho mužstva druhej ligy Hamburg na zvrat výrazne znížilo v 69. min vylúčenie Anssiho Suhonena za faul. HSV sa márne snaží o návrat medzi elitu od premiérového zostupu už päť rokov, vlani neuspel v baráži s Herthou Berlín.

Slovenský stredopoliar HSV László Bénes do zápasu nezasiahol kvôli zraneniu.