Mal aj iné ponuky, rozhodol sa pre Trnavu: Bukata ostáva verný Spartaku

Na snímke vpravo hráč Spartaka Martin Bukata a kapitán DAC Zsolt KalmárNa snímke vpravo hráč Spartaka Martin Bukata a kapitán DAC Zsolt Kalmár Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Fortunaligový futbalový klub FC Spartak Trnava sa so stredopoliarom Martinom Bukatom dohodol na pokračovaní spolupráce do júna 2025.

Po sezóne sa mu síce skončí zmluva, ale dostal ponuku na predĺženie kontraktu a s klubom sa dohodol na zotrvaní. "Môžem povedať, že už v predstihu sme prihlásili nášho syna do školy v Špačinciach, kde sme sa usadili, lebo sme verili, že sa dohodneme. Sme tu ako rodina spokojní so životom a ja aj futbalovo.

Tešíme sa, že budeme pokračovať a že mi klub dal ponuku na zotrvanie. Som presvedčený, že máme na viac a ja urobím maximum pre to, aby som pomohol na ihrisku k úspechom," citoval klubový web Bukatu.

Skúsený stredopoliar prišiel do Spartaka pred dvoma rokmi, vo všetkých súťažiach odohral okrúhlych 100 zápasov a strelil 16 gólov.

"Som rád, že aj Bukata s nami predĺžil zmluvu, hoci mal aj iné ponuky. Je to zaujímavá typológia hráča, ktorý sa hodí do spartakovského prostredia. Každú sezónu má veľmi solídne čísla, a keď je vo forme, tak je pilier základnej zostavy. Verím, že sa mu budú vyhýbať zranenia a bude prínos aj v nasledujúcom období," vyjadril sa na margo Bukatovho zotrvania v klube tréner Michal Gašparík.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Martin Bukata
  • Autor: © Zoznam
  • FacebooK/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy