Mrzuté čakanie a žiadne odpovede: Čo bude s českým trénerom? Takto sa dnes rozhodlo

Tréner českej hokejovej reprezentácie Kari JalonenTréner českej hokejovej reprezentácie Kari Jalonen Zdroj: TASR/AP/Jussi Nukari/Lehtikuva

PRAHA - Budúcnosť fínskeho kouča Kariho Jalonena pri hokejovej reprezentácii zostáva aj po dnešnom rokovaní výkonného výboru Českého zväzu ľadového hokeja neistá.

Zväz rozhodne až podľa podrobnej správy, ktorú má za úlohu vypracovať generálny manažér Martin Havlát spoločne s realizačným tímom do 20. júna. Novinárom to povedal prezident zväzu Alois Hadamczik.

"Výkonný výbor sa k tomu stavia veľmi zodpovedne. Tie rokovania sú veľmi dlhé a náročné. Vzali sme si nejaký čas, aby sme všetko vyhodnotili správne. Martin Havlát dostal za úlohu vypracovať podrobný plán, potom sa rozhodneme, či bude realizačný tím pokračovať ďalej, alebo nie. Termín, kedy potom rozhodneme, zatiaľ nemáme," povedal Hadamczik.

Koniec pre jedného z Fínov

V tíme skončil Jalonenov krajan Fredrik Norrena, bývalý brankár, ktorý pri mužstve pôsobil v úlohe jedného z videokoučov. "Kari Jalonen povedal, že toho kolegu z Fínska k sebe nechce. Znamená to, že tu bude ako fínsky tréner sám," uviedol Hadamczik.

Šesťdesiattriročný Jalonen, ktorý v minulosti viedol aj fínsku reprezentáciu, prevzal tím vlani v marci po odvolaní Filipa Pešána. V máji potom na majstrovstvách sveta v Tampere ukončil ziskom bronzu desaťročné čakanie českých hokejistov na medailu z veľkej akcie.

Pri tohtoročnej obhajobe však Česi prehrali pred dvoma týždňami vo štvrťfinále v Tampere so Spojenými štátmi americkými 0:3 a skončili ôsmi, čo je najhoršie umiestnenie národného tímu v histórii.

V pláne musí fínsky tréner predstaviť štýl skladby nominácie pre turnaj Euro Hockey Tour, otázku zapracovania mladých hráčov či plán zlepšenia herného prejavu, ktorý čelil veľkej kritike po neúspechu na uplynulých MS. "Chceme agresivitu, lepší pohyb. Nechcem, aby hráči mali v sebe blok, ale aby išli do zápasov s radosťou a vôľou zdolať každého súpera," citoval Hadamczika portál idnes.cz.

Jalonen má zmluvu ešte na budúcu sezónu, ktorej vrcholom budú majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave. Na tohtoročnom šampionáte skončil český tím ôsmy, čo bol historický neúspech.

Viac o téme: Česko Alois Hadamczik Kari Jalonen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy