Košice neprestávajú posilňovať: V Nitre ulovili ďalšieho slovenského reprezenanta

Zľava Filip Krivošík (Nitra) a brankár Filip Surák (Spišská Nová Ves)Zľava Filip Krivošík (Nitra) a brankár Filip Surák (Spišská Nová Ves) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

KOŠICE - Slovenský hokejový útočník Filip Krivošík zmenil pôsobisko v najvyššej súťaži, keď po dvoch sezónach v Nitre prestúpil do Košíc. Úradujúci majster Tipos extraligy o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Dvadsaťštyriročný slovenský reprezentant má za sebou štyri sezóny a viac ako sto zápasov v najvyššej fínskej súťaži v dresoch HPK (Hämeenlinna) a SaiPa (Lappeenranta). Po nich sa vrátil na Slovensko, keď v ročníku 2021/2022 hosťoval v Nitre a s klubom získal striebro.

Mužstvo prehralo vo finále so Slovanom Bratislava 2:4 na zápasy. V uplynulom ročníku odohral Krivošík za Nitru 50 zápasov s bilanciou 9 gólov a 23 asistencií.

"Volal som s trénerom a pýtal sa ho na vízie. Aj keď ako hráč ešte úplne nevidím do toho, aká bude súpiska, teším sa minimálne na to, že si zahrám pod dobrým trénerom a v kvalitnej organizácii. Bude to zasa niečo nové v mojej kariére a možno je to priestor, aby som sa posunul. Zopár chalanov poznám osobne a o veľa hráčoch som počul viacero pozitív.

Zahráme si tiež Ligu majstrov, čo je kvalitná súťaž a prospešná hlavne v príprave na sezónu. Je skvelé porovnávať sa so svetovými tímami. Pevne verím, že predvedieme dobré výkony. Ligu majstrov som už hral počas môjho pôsobenia vo Fínsku a nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou. Celkovo sa na túto ´jazdu´ oceliarov veľmi teším," povedal Krivošík.

Viac o téme: HC Košice HK Nitra Filip Krivošík
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Košice (oficiálna stránka)
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy