Neuveriteľne rýchle tempo a veľké rozostupy od víťaza: Peciar si vylepšil umiestnenie

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

FUKOKA - Slovenský diaľkový plavec Tomáš Peciar obsadil na svetovom šampionáte v japonskej Fukuoke 41. miesto na neolympijskej trati 5 km výkonom 59:41,7 min. Titul obhájil Nemec Florian Wellbrock, keď dosiahol čas 53:58,0 min.

Wellbrock získal na podujatí druhé zlato, keď už triumfoval aj na olympijskej desiatke. Na pódiu ho doplnili dvaja Taliani. Striebro získal Gregorio Paltrinieri za 54:02,5 a bronz Domenico Acerenza časom 54:04,2.

Peciar si umiestnenie z dvojnásobnej trate vylepšil o osem priečok. "Dnes sa mi plávalo omnoho lepšie ako pred dvoma dňami. S výsledkom som čiastočne spokojný. Preteky som si užil. Tempo bolo neuveriteľne rýchle, čomu zodpovedajú aj rozostupy od víťaza," povedal slovenský reprezentant podľa Slovenskej plaveckej federácie.

"S výkonom Tomáša som spokojný. Vylepšil umiestnenie o osem miest, z čoho je vidieť, že 5 km trať mu sedí viac. Verím, že zlepšené umiestnenie ho nakopne do ešte tvrdšej prípravy, aby mohol ďalej napredovať, pretože snahou je sa viac priblížiť k svetovej špičke," dodal reprezentačný tréner Tomáš Vachan.

Aj ženská päťka mala identickú víťazku ako dvojnásobná trať. Zo zlata sa tešila Nemka Leonie Becková výkonom 59:31,7 min. Striebro získala Holanďanka Sharon van Rouwendaalová časom 59:32,7 a bronz Ana Marcela Cunhová z Brazílie (59:33,9).